سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
کد مطلب: ۶۲۳۶

آزمایشات حضرت ابراهیم علیه السلام
امتحانات الهی

آزمایشات حضرت ابراهیم علیه السلام

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
چه زیبا حضرت ابراهیم علیه السلام به این معنا دست یافت که در جمع بین حب مال و حب خالق حق تقدم با حب خالق است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

امتحانات حضرت ابراهیم علیه السلام:

آری چه زیبا حضرت ابراهیم علیه السلام به این معنا دست یافت که در جمع بین حب مال و حب خالق حق تقدم با حب خالق است. هر کس به این معنا برسد باید سه تا اتفاق توی زندگیش رخ بدهد.
اول پرداخت خمس مال خویش است.  چرا که خمس واجب مالیست. در اینجا حق تقدم با خالقست. چرا که خمس سهم خدا و رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم و آقا امام زمان (عج ) است. وقتی به این معنا رسیدیم یقین بدانید گامی در جهت فرج مولایمان برداشته ایم.
چرا که تا دل از دنیا برنکنیم مولا در دلهامان ظهور نخواهد کرد و تا مولایمان در قلوبمان ظهور نکند مقدمات ظهور مولایمان در دنیای بیرون از ما تحقق پیدا نخواهد نمود.
... و برای این مهم باید از علایق خویش شروع کنیم آستین همت را بالا بزنیم و بهترین و محبوبترین دارایی خویش را در راه خدا هبه کنیم و ایمان داشته باشیم در این راستا هرگز مهربان خالقمان این ایثار و انفاق و جهاد اکبر را نادیده نخواهد گرفت و بهای ایثارمان را به نحو احسن و اکمل خواهد پرداخت. آنجا که در حدیث قدسی وعده فرموده هر کس مرا بشناسد عاشقم می شود و هر کس عاشقم بشود من عاشقش می شود و هر کس عاشق او شوم او را می کشم و هر کس من او را بکشم من خون بهای او خواهم بود و هر کس من خون بهایش باشم خون بهایش بهشت خواهد بود.
آری بیایید راه معرفت الهی را بپیمائیم تا عباداتمان با معرفت باشد زیرا تنها عبادت با معرفت است که ما را عاشق خالقمان می گرداند و زمانی عاشق خالق گردیم جان ما را خواهد خرید و بهای این خریدار بهشت الهی و لقا حق خواهد بود. 
آری اگر وضوی عشق سازیم و اسماعیل دل را به مسلخ عشق حق ببریم و قربانی حق نمائیم یقینا در این معامله و نرد عشق ما برنده خواهیم بود.
به امید آنروز


به قلم خادم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۵/۲۰
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه