پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
کد مطلب: ۵۱۱۶

در مسیر بندگی 
مهدویت

در مسیر بندگی 

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
کار حضرت حجت کار تربیت است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

در مسیر بندگی:

خداوند عالم، زمانی که به حضرت آدم نور اهل بیت علیهم السلام را نشان داد، آخرین نور مقدس حضرت مهدی صاحب عصر و زمان (عج) را به او نشان داد پروردگار عالم فرمود که به این بنده سعادتمندم غل و زنجیرها را از جهانیان برمی دارم.
....و این جاست که در می یابیم کار حضرت حجت کار تربیت است. لذا کار تربیت بهترین و دلسوزانه ترین کار برای مردم است و این چهره مبارک و نورانی چهره ای است که خشن باشد؟ چهره ای مهربان و نورانی که اینگونه دستگیری می کند چرا باید ما این چهره را سختگیر معرفی کنیم؟
آیا اینگونه معرفی نمودن حضرت به دیگران ظلم در حق حضرت نیست؟
بیایید در شناخت صحیح از مولایمان ورق دیگری بزنیم. در دعاهای حضرت ولی امر (عج) که از ایشان نقل شده این است که مرحوم سید بن طاووس می گوید من در سرداب مقدس سامرا خواستم وارد شوم پله های اول که قدم گذاشتم صدایی از درون سرداب شنیدم دقت کردم متوجه شدم صدای مناجات امام زمان (عج) است. لازم بذکر است که به حدی ایشان با امام زمان (عج) محرم بودند که صدای حضرتش را می شناختند. نقل می کند همان جا روی پله ها نشستم شنیدم که امام زمان علیه السلام در حق شیعیان خود دعا می کنند و مضمون دعا اینگونه بود: خدایا شیعیان و دوستان ما مومنین از طینت ما هستند. گناهانی مرتکب شدند، دچار لغزش شدند. خدایا اگر آن گناهان حق الهی بوده آن گناهان را به ما ببخش و اگر حق الناسی بوده خدایا دلهایشان را از یکدیگر راضی نما. به همدیگر نرم نما و از خمس ما اینقدر به صاحبان حق بده که مال آنان برکت پیدا نماید و از حق الناس بگذرند.
...و آیا چنین امامی که در زمان غیبت اینگونه برای شیعیان دعا می کنند آیا در زمان ظهور می تواند نسبت به شیعیان رئوف و مهربان نباشد؟ و کمک به ادا شدن دیون و مظالم نکنند؟ آیا قدمی برای برطرف شدن گرفتاری ها و غل و زنجیرها برنمی دارند؟
آیا برای رشد شیعیان قدمی برنمی دارند؟
آری اینگونه است که آقا و مولایمان قفل ها را می گشایند و گره های کور را با دست مبارک خویش باز می کنند.
پس بیایید رشد کنیم و در کنار معرفت حضرتش به اوج برسیم.
بیایید بیشتر با حضرتش مانوس گردیم و غبار غربت از چهره حضرتش بزداییم.


 به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۲/۱۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه