شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

تغییر سبک زندگی اسلامی، حیله دشمن
سبک زندگی اسلامی

تغییر سبک زندگی اسلامی، حیله دشمن

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
مهم‌ترین ویژگی مردم ایران که توانست حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی -که مورد حمایت ابرقدرت دنیا آمریکای جنایت‌ کار بود- را نابود کرده و هشت سال در برابر تمام دنیا بایستد و مقاومت کند، نیروی ایمان و اعتقاد قوی آنان به اسلام و تشیع و اهل بیت(علیهم‌السلام) بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تغییر سبک زندگی اسلامی، حیله دشمن:

یکی از موارد نشاط آور که اسلام بر روی آن خیلی تاکید دارد، صله رحم و دور هم جمع شدن اقوام و آشنایان است.

سبک زندگی اسلامی

دشمن بسیار تلاش می‌ کند که سبک زندگی اسلامی مردم ایران را تغییر داده و رنگ لعاب غربی به آن پوشاند و فرهنگ و تمدن غرب که نماد تجمل‌گرایی و دنیاگرایی است را در ایران اسلامی نیز پیاده کند. یکی از مظاهر زندگی غربی که با فرهنگ اسلامی سازگاری دارد، نوع شادی کردن و خوش‌ حالی آن‌هاست.
آنان با برپایی مراسمات رقص و پای‌ کوبی و موسیقی‌ های حرام، به شادی می‌پردازند، از زنان نیمه لخت و با ظاهری کاملا زننده استفاده می‌ کنند تا بتوانند انسان را از یاد خدا غافل کرده و به شهوت‌پرستی و لذایذ پست حیوانی سوق دهند. این است فرهنگی که بر پایه مادی‌گرایی و بی‌دینی بنا شده باشد؛ بنابراین باید به این نکته توجه کنیم که تمام شادی و نشاط ما باید بر مبنای سنت اصیل ایرانی و سازگار با سبک زندگی اسلامی باشد.

مهم‌ترین ویژگی مردم ایران که توانست حکومت 2500 ساله شاهنشاهی -که مورد حمایت ابرقدرت دنیا آمریکای جنایت‌ کار بود- را نابود کرده و هشت سال در برابر تمام دنیا بایستد و مقاومت کند، نیروی ایمان و اعتقاد قوی آنان به اسلام و تشیع و اهل بیت(علیهم السلام) بود.
دشمن نیز این نقطه قوت ایران اسلامی را به خوبی فهمیده و با تمام توان به جنگ با آن آمده است، یکی از راه‌ کارهای دشمن، تغییر سبک زندگی مردم است، مردم ایران اسلامی -حتی زمان پهلوی و پادشاهان نالایق قاجار- به سنت اسلامی پای‌بند بوده و سبک زندگی خود را بر مبنای دستورات اسلامی قرار داده بودند و سنت پیامبر و اهل بیت(علیهم‌ السلام) را رویه خود ساخته بودند، از نوع پوشش زنان و مردان گرفته تا نوع ساختمان سازی و نوع تعامل با دیگران.

دشمن بسیار تلاش می‌ کند که این سبک زندگی را تغییر داده و رنگ لعاب غربی به آن پوشاند و فرهنگ و تمدن غرب که نماد تجمل‌ گرایی و دنیا گرایی است را در ایران اسلامی نیز پیاده کند. یکی از مظاهر زندگی غربی که با فرهنگ اسلامی سازگاری دارد، نوع شادی کردن و خوش‌ حالی آن‌ هاست.
آنان با برپایی مراسمات رقص و پای‌ کوبی و موسیقی‌ های حرام، به شادی می‌پردازند، از زنان نیمه لخت و با ظاهری کاملا زننده استفاده می‌ کنند تا بتوانند انسان را از یاد خدا غافل کرده و به شهوت‌ پرستی و لذایذ پست حیوانی سوق دهند. این است فرهنگی که بر پایه مادی‌ گرایی و بی‌دینی بنا شده باشد.
آنان با صرف هزینه های کلان، با شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی، تلاش می‌ کنند که این فرهنگ غلط خود را به جوامع اسلامی نیز سرایت دهند و ارزش‌ های اسلامی را از بین برده و سبک زندگی اسلامی را نابود کرده  فرهنگ منحط و ویران‌کننده خود را جایگزین آن کنند. امروزه در جامعه ایران اسلامی نیز از برخی روشن‌ فکران غرب‌ زده نیز چنین مراسماتی -هر چند کم- دیده می‌ شود که گویای فقر فرهنگی این افراد است که تنها از سبک زندگی غربی‌ ها کورکوانه تقلید می‌ کنند.

بنابراین باید به این نکته توجه کنیم که تمام شادی و نشاط ما باید بر مبنای سنت اصیل ایرانی و سازگار با سبک زندگی اسلامی و خالی از هرگونه مسائل شهوت‌ انگیز و حیوانی باشد.
اسلام هرگز با نشاط و شادی مخالف نیست، بلکه بر نشاط و شادابی و خنده رو بودن انسان تاکید دارد، در این زمینه امیرالمومنین(علیه‌ السلام) می‌فرماید: «یَا هَمَّامُ الْمُؤْمِنُ هُوَ الْکَیِّسُ الْفَطِنُ بِشْرُهُ فِی وَجْهِهِ وَ حُزْنُهُ فِی قَلْبِه‏: ای همام، مومن زیرک و هوشیار است، خوش‌حالی اش در صورتش و حزن و اندوهش در قلبش می‌باشد».[1] این روایت به زیبایی بیان می‌کند که انسان مومن، عبوس و غمگین نیست، بلکه همیشه شاداب و خوش‌ حال و خنده‌ روست.

همچنین یکی از موارد نشاط آور که اسلام بر روی آن خیلی تاکید دارد، صله رحم و دور هم جمع شدن اقوام و آشنایان است، این گونه مراسمات، هم کینه‌ها را از بین می‌برد و هم دل‌ ها را به هم نزدیک می‌ کند، لذا در اسلام مورد تاکید زیادی قرار گرفته است. به طور نمونه امام باقر(علیه‌ السلام) فرمودند: «صله رحم، اعمال را پاکیزه، اموال را بسیار، بلا را برطرف و حساب (قیامت) را آسان مى‌ کند و مرگ را به تأخیر مى‌ اندازد».[2]

یکی دیگر از مظاهر نشاط و شادابی که مورد تایید اسلام هم هست، گردش و رفتن به دشت و کوه و مناطق سرسبز است. این کار برای تقویت روحیه و ایجاد روح نشاط در انسان بسیار موثر است.
بنابراین مردم ایران اسلامی باید هوشیار باشند و فریب حیله‌های دشمن و تبلیغات زیاد او را نخورند و مرعوب فرهنگ غیرانسانی غرب نشوند و به فرهنگ انسانی - اسلامی خود افتخار کنند، و هرگز سبک زندگی اسلامی خود را از یاد نبرند و از مظاهر شادی و نشاط غربی دوری کنند و به سنت‌های اصیل ایرانی پای‌بند باشند.


پی‌وندها:

[1]. کلینى، محمد بن یعقوب بن اسحاق، الکافی (ط - الإسلامیة)، 8جلد، دار الکتب الإسلامیة - تهران، چاپ: چهارم، 1407 ق، ج2، ص 226.
[2]. «صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُزَکِّی الْأَعْمَال وَ تُنْمِی الْأَمْوَالَ وَ تَدْفَعُ الْبَلْوَى وَ تُیَسِّرُ الْحِسَابَ وَ تُنْسِئُ فِی الْأَجَلِ» (الکافی، همان، ج2، ص 150)


منبع: رهروان ولایت

توسط: اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱/۲۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه