جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب: ۵۰۱۵

راه نجات از وسوسه ها و حیله های شیطان
دشمن شناسی

راه نجات از وسوسه ها و حیله های شیطان

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
هر زمان شیطان قصد دارد تو را حرکت بدهد به خدای سمیع و علیم پناه ببر.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

شیطان شناسی:

در سوره مبارکه مومنون آیه 97 و 98 خداوند به پناه بردن از شر شیطان به درگاه خدا اشاره می فرماید. پس راه نجات از وسوسه ها و حیله های این دشمن پناه بردن به خداست.
در سوره مبارکه نحل آیه 98 می فرماید هنگامی که قرآن را تلاوت می کنی پناه به خدا ببر از شیطان رانده شده.
لذا نتیجه می گیریم که شیطان قادر است در موقع عبادت و خلوت ما با حق تعالی نزد ما بیاید و در رابطه ما با خداوند اخلال کند پس زمانی که شیطان این قدرت را دارد که به خلوتمان راه پیدا نماید در خلوت ما با غیر خدا از جمله پدر، مادر، همسر، فرزند و دوستان و بستگان ما می تواند حضور پیدا کند. حتی در خلوت ما با امام معصوم علیه السلام نیز شیطان حضور دارد و وسوسه گر است. براستی چرا شیطان قادر است در خلوتهای ما حضور داشته باشد؟ خداوند در سوره مبارکه اعراف آیه 200 می فرماید: هر زمان شیطان قصد دارد تو را حرکت بدهد به خدای سمیع و علیم پناه ببر.
باز خداوند در سوره مبارکه ناس که با کلمه قل شروع می شود در برابر وسواس شیطان و شیطان صفتان مارا به پناه بردن به خدای مهربان امر می فرماید. لازم به ذکر است هر جا که آیه با کلمه قل آغاز می شود به اهمیت موضوع اشاره دارد. در این سوره مبارکه می فرماید بگو پناه می برم به رب مردم ملک مردم و اله مردم لذا از  ذکر این سه اسم رب، ملک و اله نتیجه می گیریم که این سه اسم مبارک در برابر حملات شیطان بی تاثیر نیست و قدرت دفاعی بالایی دارند .ما به این سه اسم پناه می بریم تا به ما کمک نمایند تا در مقابل وسوسه های شیطان مقاومت نماییم.
سپس ادامه آیه می فرماید از شر موجودی که خناس است. خناس موجودیست که حمله می کند سرک می کشد اگر حواس انسان جمع باشد سریع پنهان می شود والا ضربه نهایی را به انسان خواهد زد.
سپس می فرماید وسواس خناسی که وسوسه می کند در سینه های مردم از جن و ناس مردم  لذا شیاطین هم می توانند از جن باشند هم از جنس مردم.
چه بسا انسانهایی که از جنس شیطان  و شیطان صفت هستند که در دل و جان انسانها وسوسه می نمایند. 
انسان باید در برابر این وسوسه ها مقاوم باشد و تسلیم وسوسه های او نشود.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین