پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
کد مطلب: ۵۰۱۳

شیطان شناسی ۲
دشمن شناسی

شیطان شناسی ۲

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
باید کسی انسان را آزار بدهد و به عبارتی خلاف میل او رفتار کند تا انسان بتواند اسم غفور الله را مظهر گردد. لذا تا تضاد و محدودیت نباشد این که انسان مظهر اسما الهی بشود محال خواهد بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

شیطان شناسی:

رشد و ترقی در سایه تضاد بوجود می آید. در عشق به الله اگر تضاد وجود نداشته باشد رشد و ترقی معنا نخواهد داشت. و عشق به الله بی معنا خواهد بود. عشق زمانیست که عاشق برای رسیدن به معشوق خود موانعی وجود دارد که این موانع و سختی ها و... را با تلاش و صبوری پشت سر می گذارد. و برای عشقش بها می پردازد. لذا مهربان خالقمان ما را به دنیا دعوت کرد دنیایی که جایگاه تضاد و محدودیت است. و با این تضادها و محدودیتهاست که انسان به رشد و تکامل واقعی خویش می رسد. و اینجاست که می تواند خداگونه شود بدین معنا که خداگونه بیندیشد. خدا گونه نگاه کند و خدا گونه دوست داشته باشد و...
در نتیجه به خداوند تبارک و تعالی تقرب پیدا نماید به عبارتی به سنخیت برسد یعنی کمال الله را دریافت کردن است. و برای دست یابی به این کمال نیاز به میدان تضاد و محدودیت است  بدین معنا که دل بستگی به مال دنیا باید داشت محدودیت منابع مالی باید در دنیا داشت. و با وجود این در راه خدا باید بذل و بخشش و انفاق کرد تا کریم شد. باید کسی انسان را آزار بدهد و به عبارتی خلاف میل او رفتار کند تا انسان بتواند اسم غفور الله را مظهر گردد. لذا تا تضاد و محدودیت نباشد این که انسان مظهر اسما الهی بشود محال خواهد بود.
آری آنجا که اگر تحریکی وسوسه ای در درون انسان موج می زند که انسان را امر به افشای راز نماید اما همین انسان به خاطر رضای خدا کتمان راز می کند و مظهر اسم ستار الهی می گردد. پس انسان در مقابله با شیطان در این میدان آزمون الهی مظهر اسم ستار می گردد. گاها انسان در موقع انفاق کردن دچار وسوسه شیطان برای عدم انفاق می گردد و همین وسوسه باعث رشد انسان می شود آنجا که نجوای وسواس  مانع از انفاق می گردد و انسان در این نبرد بر شیطان و شیطانکها پیروز می گردد و این جاست که  به الله می رسد. 
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه