سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب: ۵۰۱۲

شیطان شناسی
دشمن شناسی

شیطان شناسی

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
کلمه لا اله الا الله حصن و حصار و دژ محکمیست که هر کس به شرط داشتن ولایت در آن قرار بگیرد هیچ آسیبی به او نخواهد رسید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

شیطان شناسی:

 انسان موجود مختاریست که اختیار او باعث برتری او بر سایر موجودات است. از آنجا که حقیقت انسان با لا اله الا الله شکل می گیرد لذا کلمه لا اله الا الله حصن و حصار و دژ محکمیست که هر کس به شرط داشتن ولایت در آن قرار بگیرد هیچ آسیبی به او نخواهد رسید. همچنانکه آقا علی ابن موسی الرضا ضامن آهو علیه السلام در حدیث سلسله الذهب به این مهم اشاره فرمودند.
مهمترین بخش انسان از دیدگاه خالق منان همانا بخش فوق عقل اوست. که همانا دل انسان است لذا بخش های دیگر انسان از اهمیت کمتری برخوردارند. به عبارتی آنها به صورت ابزار هستند و هیچ اصالتی در نزد خالق ندارند. مگر اینکه در خدمت دل انسان و رابطه عاشقانه او با کمال مطلق قرار بگیرند. 
اگر نگاه ما با نگاه خالقمان همسو نباشد این جاست که با خدا و دین و دیانت اختلاف نظر پیدا خواهیم کرد لذا بین ما و بین الله فاصله خواهد افتاد اینجاست که حکمت کارهای خالق خویش را نمی فهمیم. و درک نمی کنیم که وجود شیطان بر سر راه زندگیمان چه نعمت بزرگی از طرف خدا برای ماست چرا که وجود وسواس شیطان باعث رشد و ترقی ما و پیمودن راه کمال ماست. آری این شیطان است که فرصت عشق بازی ما با خداوند مهربان را به وجود می آورد. چون ما موجودی مختار هستیم و تضاد در درونمان نهفته است و لذا ما مدام سر دو راهی یا چند راهی زندگی قرار می گیریم اینجاست که با قدرت اختیار مان راه الله را انتخاب می کنیم و چه لذتی بالاتر از این؟
ما هیچگاه جبر را نمی پسندیم. در این راه که اختیاروجود دارد مسلما تضاد لازمه طی این مسیر است چرا که اگر تضاد وجود نداشته باشد انسان هرگز به بهشت راه پیدا نمی کند.
ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین