جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
کد مطلب: ۴۹۵۷

زندگی نامه سردار سرلشگر شهید مصطفی ردانی پور
زندگی نامه شهدا

زندگی نامه سردار سرلشگر شهید مصطفی ردانی پور

::> ولایت آنلاین، گروه شهدا <::
شهید مصطفی ردانی پور در وصیت نامه اش اورده بود: امام زمان عج را فراموش نکنید. امام را تنها نگذارید که نماینده حجت ابن الحسن عج است. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

زندگی نامه سردار سرلشگر شهید مصطفی ردانی پور: 

فرمانده سپاه صاحب الزمان عج بود. مداحی که با توسل به امام عصر عج حماسه افرید
مصطفی همیشه با ناله می گفت: یا بن الحسن عج کجای؟ آقا چرا نیایی؟ در وصیت نامه اش اورده بود: امام زمان عج را فراموش نکنید. امام را تنها نگذارید که نماینده حجت ابن الحسن عج است. 
تقدیم به آخرین ذخیره ی الهی امام خوبی ها، یار غائب از نظر مهدی فاطمه علیه السلام امام زمان عج.

عاشقانه: 
سپاس خداوندی را که انوار جلال او، از افق عقول بندگانش، تابان است. و خواسته اش، از زبان گویای کتاب و سنت، نمایان.
خدایی که دوستان خود را از دلبستگی به دنیای فریبا رهانید و به شادی های گوناگون رسانید. نه از آن روی که آنان را بی جهت، زیادی بخشید و یا در پیمودن راه های نیکو کاری ناگزیرشان فرماید.
بلکه از آن روی که خدای تعالی، دید لیاقت پذیرش الطاف الهی را دارند و شایسته ی آرایش به صفات زیبایند. پس راضی نشد که بندگانش، رشته ی بیکاری به دست گیرند و عمر خود را به بطاعت سپری کنند. 
بلکه آنان را توفیق عنایت فرمود که به کردارهای کامل خو گیرند. تا از هر چه به جز اوست، آسوده خاطر گشته و مذاق جانشان، با لذت شرافت خشنودی حق، آشنا شود. 
از این رو، دل های خود را به انتظار سایه لطفش، منصرف و آرزوهای خود را به سوی بخشش و فضلش، منعطف ساختند. 
نزد آنان سروری می بینی که مخصوص دل های گردیده به عالم جاوید است و اثر ترسی مشاهده می کنی که از خطرهای ملاقات حق حاصل آید. 
شوقشان به آنچه به خواسته ی حق نزدیکشان نماید همواره در فزونی و میلشان به انجام دستورهایی که از ناحیه ی حق صادر می شود، پیگیر و گوششان، آماده ی شنیدن اسرار الهی و دلهایشان از یاد او شیرین کام است. 
به مقدار ایمانی که دارند از لذت ذکر بهره مندشان فرمود و از خزینه ی عطایش، آنچه را شایسته بخشش نیکوکار مهربانی است، به آنان بی منت ارزانی داشت. 
چه کوچک است نزد آنان، هر آنچه دل را از جلال حق مشغول کند. هر آنچه را که باعث دوری از حریم وصالش شود یک باره ترک گویند. 
تا آنجا که از انس با کرم و کمال حق لذت ها برند و همواره از زیورهای هیبت و جلال، جامه های فاخر به تن کنند. 
و چون ببینند که زندگی دنیا آنان را از پیروی خواسته ی خداوند مانع است و ماندن در این عالم میان آنان و بخشش های خداوند حائل، بی تامل جامه ی ماندن از تن بر کنند و حلقه بر درهای دیوار کوبند و از اینکه در راه رسیدن به این رستگاری تا سر حد جانبازی فداکاری می کنند و خود را در معرض خطر تیرها وگلوله ها قرار می دهند، لذت می برند. 
مرغ جان مردان صحنه ی کربلا در اوج چنین شرافتی به پرواز آمد که برای جانبازی از یکدیگر پیشی می گرفتند. و جان هایشان را در برابر نیزه ها و شمشیرها به یغما می دادند و امروز هم آن واقعه در سرزمین الله اکبر اتفاق افتاده است. که هر روز شاهد چنین شور و عشقی می باشیم. 
ای ملت! بدانید امروز مسئو لیت شما بزرگ و بارتان سنگین است و باید رسالتتان را که پاسداری از خون شهیدان است انجام دهید.
تنها با اطاعت از روحانیت متعهد و مسئول که در راس آن ولایت فقیه است و امروزه سنبل آن امام بزرگوار است قادرید این راه را ادامه دهید. 
امروز هیچ کجای دنیا چنین حکومتی با این عظمت و حشمت وجود ندارد که در راس آن مرجعی بزرگ باشد. 
در راه حرکت کردن سختی و رنج دارد مانع زیاد است. با صبر و استقامت راه انبیا را ادامه دهید که امروز جوانان ما با ریختن خونشان موانع راه را برداشته و بر می دارند و ما فردای قیامت در پیشگاه خدای تبارک و تعالی عذری نداریم، 
اسلام منهای روحانیت اسلام نیست. و این سد دشمن شکن را نگذارید بشکند و این حربه عظیم را از شما و ملتتان نگیرند و در نتیجه اسلام وارونه را به مردمتان عرضه کنند بدون روحانیت کاری از پیش نمی رود.

این عبارات، زاییده ی قلم سرداری بود که مرد اول عبادت و دعا بود. رزمنده ای سخت کوش ابتدا مشغول جهاد اکبر شد و سپس به سراغ جنگ اصغر آمد. نوحه خوانی که قبل از همه برای خودش می خواند. طلبه ای که رمز پیروزی را در توسل های عاشقانه یافته بود! بسیجی گمنامی که عاشقانه به وظیفه اش عمل کرد. 
انقلاب که مورد هجوم دشمن قرار گرفت تنهای تنها راهی کردستان شد. با شروع جنگ برای ادای تکلیف به خوزستان رفت. 
از سنگرهای خط شیر دار خوئین آغاز کرد و پس از دو سال حضور، به فرماندهی سپاه سوم صاحب الزمان(عج) رسید. 
او در بیست و سه سالگی جوان ترین فرمانده سپاه بود. قرارگاه فتح را با پنج لشکر فرماندهی می کرد!
او کسی بود که ایمان و تقوا، علم وعمل، اخلاص و فداکاری، صبر و تحمل، توکل و توسل، شجاعت و شهامت، فرماندهی و مدیریت و صدها صفت زیبایی دیگر را در خود جمع کرد. 
یا به قول آن دوست: شما اگر همه ی صفات زیبای انسانی را روی کاغذ بیاورید آن گاه خواهید دید که نام زیبای مصطفی ردانی پور نمایان می شود. 
می گویند اسطوره ها دست نیافتنی اند. هیچ کس مثل آن ها نمی شود. برای همین در افسانه ها از آن ها یاد می شود. اما مصطفی ثابت کرد که می توان!؟  می شود همه خوبی ها را با هم جمع کرد. می توان مدینه ی فاضله را که عرفا به دنبال آن می گردند همین جا برپا کرد. 
و به راستی جنگ مصطفی را شهره کرد. اما عاشق گمنامی بود. شاید به همین علت یک باره همه دنیا را سه طلاقه کرد. او خاکی خاکی در کسوت یک تیر انداز ادامه داد!
در نهایت هم گمنامی را انتخاب کرد در نیمه مرداد سال شصت و دو از ا تفاعات غرب به آسمان رفت! دیگر از او خبری نشد!
 اری، زندگی مصطفی ردانی پور بهترین درس است‌. او بهترین الگو است، برای زندگی عاشقانه، عبادت عارفانه، انتخاب عاقلانه، رزم شجاعانه و وصل عاشقانه. 


منبع: کتاب مصطفی 
نویسنده کتاب: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی 


نویسنده مطلب: سمیه شریفی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه