جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸
کد مطلب: ۴۹۴۵

چگونه برای ظهور امام زمان(عج) آمادگی پیدا کنیم؟
مهدویت

چگونه برای ظهور امام زمان(عج) آمادگی پیدا کنیم؟

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
کسی که می خواهد بر تمام جهان حکومت کند و قسط و عدل را برپا نماید، با توجه به وسعت دنیا و پیشرفت های علمی احتیاج به یاران عالِم، مخاص، فاضل، مدیر، مدبّر، زیرک، سیاستمدار واقعی و مجاهد در راه خداوند دارد تا برای هرگونه فداکاری اعم از فرهنگی، نظامی، سیاسی و اقتصادی آماده باشند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

چگونه برای ظهور امام زمان(عج) آمادگی پیدا کنیم؟

برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) باید هر کسی در حد توانش زمینه را فراهم سازد. آمادگی هم به آن نیست که انسان در گوشه خانه و مسجد بنشیند و دعا نماید. بلکه دعا یک گوشه کار است. کسی که می خواهد بر تمام جهان حکومت کند و قسط و عدل را برپا نماید، با توجه به وسعت دنیا و پیشرفت های علمی احتیاج به یاران عالِم، مخاص، فاضل، مدیر، مدبّر، زیرک، سیاستمدار واقعی و مجاهد در راه خداوند دارد تا برای هرگونه فداکاری اعم از فرهنگی، نظامی، سیاسی و اقتصادی آماده باشند.

حضرت علی(ع) هم برای اداره جامعه دنبال چنین افرادی بود و صدای شکوه و ناله ایشان از دست مردم نادان، ترسو و راحت طلب در خطبه ها و نامه های نهج البلاغه تا به امروز شنیده می شود. اینطور نیست که امام زمان(عج) از طریق اعجاز همه جهان را فتح کند و بعد هم بفرماید: مردم بخورید و بخوابید و راحت باشید. زیرا با این کار با هدف آفرینش سازگار نیست. زیرا هدف از خلقتِ انسان رشد و کمال انسانی و تقرب به سوی حق تعالی است. در حالی که راحت طلبی و تجمل گرایی و فقط به فکر دنیا بودن، یک زندگی حیوانی است. 1

بر همین اساس امام صادق(ع)فرمود: برای ظهور و قیام حضرت قائم(عج) خود را مهیا سازید، اگرچه این آمادگی در حد یک تیر باشد. 2

ذکر آمادگی با یک تیر به عنوان بیام مصداق و نمونه است، در حقیقت حدیث می خواهد کسی که طالب و خواهان ظهور آن حضرت است، باید نهایت جهاد و کوشش را جهت انقلاب امام زمان (عج) بنماید و حداقل آن تهیه یک تیر برای مقابله با دشمن و کمک به مجاهدین است.


پیوندها:

1 - سوره ملک، آیه 2/ سوره اعراف، آیه 179/ سوره فرقان، آیه 44/ سوره محمد، آیه 12

2 - بحارالانوار، ج 52، ص 366


منبع: کتاب " پاسخ به پرسشهای جوانان " ، نوشته اسدالله محمدی نیا

نویسنده مطلب: سمیه اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه