جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب: ۴۹۳۱

شرایط ظهور امام زمان(عج) چیست؟
مهدویت

شرایط ظهور امام زمان(عج) چیست؟

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
وقتی مردم جهان از همه چیز قطع امید کردند و دانستند دنیا به ابراهیمی بت شکن نیازمند است تا فراعنه و نمرودهای زمان را از میان بردارد و مردم را نجات دهد، آن هنگام است که زمینه ظهور فراهم می شود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

شرایط ظهور امام زمان(عج) چیست؟

چون قیام حضرت مهدی(عج) برای اصلاح کل جهان است و خدای متعال اراده نموده به وسیله ایشان تمام کره زمین پر از قسط و عدل گردد، همه کشورهای جهان باید آمادگی لازم را بدست آورند، بدین ترتیب که مردم جهان متوجه شوند برای از بین بردن ظلم و فساد و بی عدالتی در عالم، از این سازمان های بین المللی، مانند سازمان ملل متحد و امثال آن کاری ساخته نیست؛ زیرا آنچه برای این سازمان ها در مرحله اول اهمیت دارد، منافع خودشان است.

وقتی این موضوع را بیشتر مردم دنیا فهمیدند و از همه چیز قطع امید کردند و دانستند دنیا به ابراهیمی بت شکن نیازمند است تا فراعنه و نمرودهای زمان را از میان بردارد و مردم را نجات دهد، آن هنگام است که زمینه ظهور فراهم می شود.

همان گونه که در سطح کشور ایران اسلامی، تا بیشتر مردم در خیابان ها نریختند و با شاه مبارزه نکردند، و در راه اسلام جان ندادند، امام خمینی(ره) نتوانست به ایران بیاید.

در مورد ظهور حضرت ولی عصر(عج) باید چنین زمینه ای فراهم شود و آمادگی و فراهم ساختن به آن است که مردم انزجار و نفرت خود را از سران فاسدشان اعلام کنند، و در این راه از شهادت نترسند. زیرا اگر قرار بود از طریق اعجاز و بدون تلاش و جهاد و شهادت مشکلات جهان حل گردد، خداوند از طریق افرادی که بالاتر از امام زمان(عج) بودند مانند رسول خدا(ص) و حضرت علی(ع) قضایا را حل می نمود.

برای آنکه مردم آن عصر به وظیفه شان عمل نکردند، اشخاصی مانند حضرت حجت(عج) از نظر پنهان شد. علت غیبت حضرت، خود مردم جهان هستند. وقتی آنها آمادگی پیدا کردند، خداوند قادر متعال آن عزیز را از پس پرده غیبت ظاهر می سازد. «گر گدا کاهل بود، تقصیر صاحبخانه چیست؟»

از سوی دیگر امام زمان(عج) که غایب نیست، بلکه او حاضر است و آنکه غایب است ما هستیم. اگر کسی در روز به داخل اطاقی برود و در را به روی خود ببندد و خورشید را نبیند، این دلیل بر این نبود خورشید نیست. این ما هستیم که در اثر گناه و هواها و هوس ها، دلمان تاریک شده و نمی توانیم نور جمالش را ببینیم؛ لذا کسانی که دل هایشان تاریک نیست نه تنها امام زمان(عج) را می بینند، بلکه آن حضرت به سراغ آنها می رود؛ بنابراین، او در عالم شهود و پیداست، و ما در عالم غیبت و ظلمانی به سر می بریم.


منبع: کتاب " پاسخ به پرسشهای جوانان " ، نوشته اسدالله محمدی نیا

نویسنده مطلب: سمیه اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین