دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

گناه شناسی
اثرات گناه در روح و قلب انسان

گناه شناسی

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
تا نکبت گناه را حس نکنیم هرگز گناه را ترک نخواهیم کرد. 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

گناه شناسی:

تا نکبت گناه را حس نکنیم هرگز گناه را ترک نخواهیم کرد. 
آری باید درک کنیم که هیچ لجنی لجنتر از گناه و معصیت الهی نیست همین طور که به درک این مهم رسیده ایم که سم کشنده است لذا هیچ انسان عاقلی سم را با میل خود نمی خورد باید به این باور قلبی برسیم که گناه نیز کشنده و مهلک است. 
چرا بزرگان و اولیا الله مثل ما نیستند؟ ما مثل آنان نشده ایم گاهی ما از گناه لذت می بریم و تا لذت گناه در کاممان شیرین است از خود توقع ترک گناه رانباید داشته باشیم. باید گناه را نجاست و پستی دانست. اگر غیبت را مثل خوردن گوشت برادر میت خود را خوردن بدانیم هرگز به سمت و سوی غیبت کردن نخواهیم رفت چرا که غیبت کردن را در معنا مثل گوشت نجس خوردن می بینم و با جان دل بوی تعفن آن را استشمام می نمائیم. تهمت و دروغ هم یعنی همین و غیر از این نیست.
از خدا بخواهیم علم ما را زیاد کند. از خالق در قنوت نمازهامان بطلبیم ما را ملحق به صالحین گرداند چرا که گاها کمال هم نشین در ما اثر خواهد کرد و بعد از توفیق علم و آگاهی عمل صالح است...
زمانی ما می شنویم که اطاعت کنیم وقتی اطاعت نکردیم یعنی نشنیدیم... تا به علم نرسیم گفتن ذکر بی فایده است. باید علم و یقین پیدا کنیم باید نکبت گناه در نظرمان مجسم گردد و باید تلخی گناه در کام جان ما بنشیند تا لذت استغفار را بچشیم و بچشانیم.


 به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۹/۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه