سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸

سیره ضامن آهو 
سبک زندگی رضوی

سیره ضامن آهو 

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
آقا علی بن موسی الر ضا علیه السلام دهها و صدها خصلت والای الهی داشتند که اگر ما اراده کنیم رهرو آن حضرت در سیره و سیرت پاک ایشان گردیم دنیا گلستانی خوش بو خواهد شد .

بسم الله الرحمن الرحیم 


 

سیره ضامن آهو:

 
آری آقا امام رضا امام رئوف خطا پوش بود و خطاهای دیگران را با بزرگ منشی می گذشتند خودشان را به غفلت می زدند. چرا که ایشان کریم بودند و قبل از این که سائل در خواست کمک کنند کمک می کردند. ضامن آهو سریع الرضا بودند و زبانی شاکر و قلبی صابر داشتند. و تسلیم و راضی به رضای خالق بودند. آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام خوش صورت و خوش سیرت بودند و هیچگاه حرام خدا را حلال نمی شردند و حلال خدا را حرام نمی شماردند.
آقا علی بن موسی الرضا قلبی رئوف داشتند به گونه ای که آهوی پیابلن را پناهگاه بودند و ضمانت می فرمودند.
...و آقا علی بن موسی الر ضا علیه السلام دهها و صدها خصلت والای الهی داشتند که اگر ما اراده کنیم رهرو آن حضرت در سیره و سیرت پاک ایشان گردیم دنیا گلستانی خوش بو خواهد شد.
...و امروز زائرین حریم حرم به پناه به مشهدالرضا علیه السلام پناه آورده اند و ما جا ماندگان حریم حرم یار هستیم ولی قب آقا و سرورمان را از دور بوسه می زنیم و زائر حریم حرمش می گردیم و اذن دخول با فرشتگان مقرب می خوانیم و با دل شکسته و چشمانی اشگبار بار دگر با مولای عشق و طبیب دردهای روحی و جسمی خویش نجوا می نمائیم و دست نیاز به بارگاه و گنبد طلایی آسمانیش بالا می بریم و عذر تقصیر و کفران می طلبیم و می دانیم کم از آهوی بیابان نیستیم پس سر به آستان حضرتش می سائیم و عاجزانه طالب بخشش کفران نعمتهایمان می گردیم و از مولایمان عاجزانه می خواهیم درهایی که از کفران به روی دل و زندگیمان بستیم از کرم بارها گشوده این بارهم به حرمت مادر پهلو شکسته سادات به حرمت خواهر غمدیده اش حضرت معصومه سلام الله و علیها به اذن خالق بگشاید و رزق معنوی و عاطفی و مالیمان را بر سر سفره های دل و زندگیمان از لطف و کرم بگذارد. 
آمین یا رب العالمین به قلم خادم یاس کبود، مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد


تاریخ ارسال مطلب: ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۸/۱۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین