جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
کد مطلب: ۴۷۹۶

ویژگی های امام حسین علیه السلام
امام شناسی

ویژگی های امام حسین علیه السلام

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین < ::
زیر گنبد امام حسین علیه السلام دعا مستجاب خواهد بود.

بسم الله الرحمن الرحیم


 

ویژگی های امام حسین علیه السلام :


آری در روایت داریم سوزشی در دلهای شیعیان نسبت به عزای امام حسین علیه السلام است که تا قیامت خاموش نمی شود. حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از تولد امام حسین علیه السلام جبرئیل خبر شهادت حضرت را به رسول الله صلی الله و علیه وآله و سلم دادند و ایشان نیز این خبر دردناک را به ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها داد حضرت فاطمه سلام الله علیها خونین جگر  غمگین شدند سپس لوحی را خداوند به جبرئیل داد که این لوح را به رسول حق صلی الله و علیه و سلم برساند که رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم آن لوح را به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برای تسلی بدهند. که در این نامه و لوح خدا سرنوشت ائمه اطهار علیهم السلام است. و این امر به خاطر تسلی خاطر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست. که اگر امام حسین علیه السلام با آن وضعیت مظلومانه به شهادت می رسد اما حضرت مهدی موعود خواهد آمد و این خونها به بار خواهد نشست این گونه نیست و نخواهد بود که خون به ناحق ریخته امام حسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان به هدر برود . 
...آری و اینگونه بود که خون ارباب بی کفن زنده کننده دین خدا بود و هست و خواهد بود. و حکومت اهل بیت علیهم السلام در آخرالزمان به واسطه همین خون مطهر در زمان ظهور موعود مستقر می گردد.
... و در این حدیث لوح حضرت فاطمه سلام الله علیها خداوند در ازای شهادت  مظلومانه ارباب بی کفن 8 چیز به امام حسین علیه السلام عنایت فرموده. که یکی از آن 8 چیز این است که ائمه اطهار علیهم السلام از نسل امام حسین علیه السلام هستند. و دیگر اینکه زیر گنبد امام حسین علیه السلام دعا مستجاب خواهد بود. حتی بعضی از اهل بیت علیهم السلام در گاه بیماری با فرستادن نائب به حرم مطهر امام حسین علیه السلام و دعا در زیر گنبد ایشان شفای خود را از خدا می طلبیدند. نمونه بارز این مورد نائب فرستادن امام هادی علیه السلام در هنگام بیماری به حرم امام حسین علیه السلام است. در روایت است که امام هادی فرمودند: خدا دوست دارد زیر گنبد امام حسین علیه السلام دعا کردن صورت بگیرد.
...و اربعین است و دلها هم زائر کربلا و نینوای پر بلای ارباب بی کفنمان است. و ما جاماندگان از قافله عشق دلهایمان را با سلامی راهی حرم با صفای مولای شهامت و علمدار رشید و باوفای حضرتش می نماییم تا نام ما نیز به برکت دلها و جانهای سوخته از داغ غربت حضرتش جز زائران ایشان ثبت و ضبط گردد. و دلمان حسینی گردد.
...و چه زیبا در این ایام و روزها فطرس ملک سلام های پر سوز و گداز زائران و شیعیان را از اقصی نقاط هستی به آستان حریم حرم مولای عشق می رساند و ایمان داریم که جواب سلام هایمان را دزر اجابت دعاهایمان که مهمترین آن سلامتی مولایمان و تعجیل در فرج حضرتش خواهیم گرفت چرا که سلام کردن مستحب است و جواب آن واجب .....و از خاندان فضل و کرم به دور است که سلامهایمان بی جواب بماند.
بیائید وضوی عشق  سازیم و بر سجاده نیاز بنشینیم و با فرشتگان مقرب حق همنوا گردیم و سلامی از سر عشق و شور و شعور حسینی در سبدهایی از گلهای یاس  گذارده و تقدیم مولایمان نمائیم باشد که فطرس ملک سلام هایمان رابه حریم حرم یار رساند ..
السلام علی الحسین 
و علی علی ابن الحسین 
و علی اولاد الحسین 
و علی اصحاب الحسین علیه السلام به قلم خادم یاس کبود مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد


تاریخ ارسال مطلب: ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۸/۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه