جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

زیارت  
زیارت ثارالله

زیارت  

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
زیارت یعنی بازگشت به خویشتن خویش و ترک زیارت اهل بیت علیهم السلام یعنی دور گشتن از الگوهای بهشتی و نزدیک شدن به لشگر باطل. 

بسم الله الرحمن الرحیم 


 

زیارت: 

 
در روایت از امام رئوف آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام نقل است هر امام با شیعیانش عهدی دارد و زیارت قبورشان از مصادیق وفای به عهد و حسن وظیفه محسوب می شود پس کسی که از روی رغبت و میل و باور به آنچه ائمه علیهم السلام بدان رغبت دارند به زیارتشان رود ایشان در روز قیامت شفیع او خواهند بود .
...و در روایتی دیگر از امام صادق علیه السلام نقل است اگر کسی در تمام عمرش به حج رفته ولی به زیارت امام حسین علیه السلام نرود حتما حقی از حقوق خدا و حقوق رسول خدا را ترک کرده است زیرا حق امام حسین علیه السلام فریضه و تکلیفی است از جانب خداوند که بر هر مسلمانی واجب می باشد. 
براستی غیر از این است که ائمه علیهاالسلام بزرگترین و والاترین خویشاوندان ما هستند و صله رحم واجب و ترک آن از گناهان کبیره است و خداوند به کسی که پیوند خود را با خویشان  قطع کند وعده عذاب فرموده است. موید این مطلب در سوره رعد آنجا که خالق مقتدر می فرماید کسانی که خداوند به پیوستن آن امر نموده نمی پیوندند ..
امام صادق علیه السلام در توضیح و تفسیر این آیه شریفه می فرماید یکی از مصادیق پیوند صله رحم است و از مصادیق این آیه شریفه پیوند شما با ماست. 
آری اهل بیت مطهر رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم بزرگترین خویشان ماهستند که پیوند با ایشان بر تک تک ما واجب است.
براستی چه کسی مهربانتر از اهل بیت علیهم السلام نداریم براستی ما برای اهل بیت علیهم السلام چه قدم مثبتی برداشته ایم؟
مگر نه این این است که اهل بیت علیهم السلام پدران ما هستند؟ آیا ما فرزندان خلفی برایشان بوده ایم؟ زیارت ما به چه نیتی بوده؟ آیا زیارتی از سر عشق و ملاقات با حضرتشان بوده یا به خاطر خواستنهای خودمان؟
آری اگر زیارات ما اینگونه باشد پس این زیارت باعث عروجمان از فرش به عرش خواهد بود. 
براستی آیا عترت رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم را بر خانواده خویش مقدم داشته ایم؟ آیا ذات رسول حق صلی الله و علیه و آله و سلم را بر ذات خویش مقدم داشته ایم؟ آیا جمله زیبای

بِاَبی وَ اَنتَ وَ اُمّی را با تمام وجود با زبان دل بیان نموده ایم؟ اگر اینگونه بوده ایم پس زهی سعادت چرا که ما توانسته ایم بیاری حق ذات معنوی خویش را بر ذات مادیمان مقدم داریم و این یعنی بازگشت به اصل و وطن خویش.
...و زیارت یعنی بازگشت به خویشتن خویش و ترک زیارت اهل بیت علیهم السلام یعنی دور گشتن از الگوهای بهشتی و نزدیک شدن به لشگر باطل. 
ترک زیارت اهل بیت یعنی دور شدن از حقیقت بهشتی خود. 

آری ترک زیارت موجب کاهش عمر می گردد. و کسانی که فریب شیطان را می خورند و از فیض زیارت خود را به بهانه کثرت درگیری دنیایی محروم میکنند برکت از عمرشان برداشته می شود
آری زیارت یعنی ورود به حریم حرم یار. به قلم خادم یاس کبود/مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۸/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه