دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد مطلب: ۴۷۸۱

غم هجران یار 
مهدویت

غم هجران یار 

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
آیا غم فراق مولایمان به اندازه یک دسته چک گم شده خواب را از چشمانمان ربوده است؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

غم هجران یار

براستی آیا مولایمان در قلبمان غریب نیست؟ آیا فرزندانمان دعای فرج را حفظ هستند؟ آیا فرزندمان می داند آقا کیست و کجاست و چراغیبت ایشان طول کشید؟

مگر ما شیعه نیستیم؟ سراغ مولایمان را آیا هر از گاهی از اهل دلان گرفته ایم؟ 
ما به غیر خدا انس می گیریم و اگر روزی از ما دور شود و غایب شود دلمان بهانه اش را می گیرد. ولی آیا هرگز دل به مهدی فاطمه داده ایم؟ چرا دلهامان را به دنیا و دنیائیان داده ایم و دلهایمان را از عشق مهدی فاطمه زهرا سلام الله علیها خالی نموده ایم؟
آیا غم فراق مولایمان به اندازه یک دسته چک گم شده از ما خواب را از چشمانمان ربوده است؟ چرا از مولایمان دوریم و غم فراق او آزارمان نمی دهد؟ براستی ما را چه شده؟
براستی اگر بدانیم مولایمان از این مظلومیت و غربت دل خون هستند لحظه ای آرام و قرار نخواهیم داشت...
... و در روایت است که جوانان آخرالزمان بی وضو به بستر نمی روند و همواره خوابیدن آنان رو به قبله است. حتی گاها به خاطر فوت نشدن نماز شب از آنان سرشب نماز شب خود را می خوانند. خود را به امام زمان می سپارد. به شوق دیدار آقا می خوابد  و روزش را با نماز صبح و زیارت عاشورا آغاز می شود و همواره در قنوت نمازهایش برای سلامتی و تعجیل در فرج و سلامتی ولی نعمتش  دعا می کند و ذکر قنوت نمازش هماره دعای فرج است. 
... و اینان والسابقون السابقون هستند چرا که خوب می دانند که با خواندن دعای فرج در نمازهاشان  طبق روایت 90 خیر گیرش خواهد آمد.
... و در روایت است تا دست بالا می بریم و می گوییم ...اللهم کن لولیک الحجت بن الحسن ....
امام زمان نیز در حق ما دعا می کند و از خدا می خواهند که به حرمت ایشان خدا دعاهایمان را به هدف اجابت برساند. چرا که ما به یاد حضرت بودیم...
آری امام زمانی ها موقع خروج از منزل و شروع هرکاری خود را به امام زمان خویش می سپارند...
... و اینگونه است که امام زمان دست دل او را می گیرد ... اگر یک رنگ باشیم امام زمانی خواهیم شد و زندگی ما امام زمانی خواهد شد... راه مستقیم را گم کرده ایم و هزاران رنگ گرفته ایم. و این درد ماست و درمانش باید کرد باید یک رنگ شد و یک راه را رفت ...
نمی شود انسان پشت سر مولا علی(ع) نماز خواند و سر سفره معاویه نشست. اگر امام حسین(ع) را قبول داریم چرا مثل یزید عمل می کنیم؟ بیایید یک رنگ گردیم و رنگی الهی حسینی فاطمی علوی و مهدوی به زندگی و دلهامان بزنیم که بهترین رنگ و ماندگارترین رنگهاست...


به قلم خادم یاس کبود/ مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد، خانم سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۷/۲۰
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه