جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
کد مطلب: ۳۵۴۰

انتظار
مهدویت

انتظار

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
منتظر باید خواسته امام غائب همیشه حاضر را بر خواسته خویش مقدم نماید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انتظار:

انواع رابطه ما با امام عصر عجل الله و تعالی و شریف، سه نوع است. غالباً رابطه امان با امام عصر این‌ گونه است که معمولاً از امام خواستاریم.. هر آنچه می‌خواهیم و نیاز داریم از امام طلب می‌ کنیم از کودکی به ما یاد دادند که از امام طلب کنیم و بخواهیم. این رابطه مطلوبی است بین ما و امام خویش. در این رابطه حرم مشرف می‌ شویم، دعا می کنیم و مناجات می‌ نمائیم.

اما رابطه والاتری هم هست و آن این‌ گونه است که هر آنچه امام امر می‌ کند، انسان سراپا گوش است؛ و فرمان امام را فرمان‌‌بر است. امام امر به نماز و حجاب می‌ کند، این فرد سراپا تحت فرمان امام عزیز خویش است.

اما رابطه ای که از این هم مطلوبتر است و خیلی والاست، این است که بیش از این‌ که از امام بخواهیم، برای امام خویش قدم برداریم. اصولاً ما یک رابطه داریم با خدا که "من الله" است، یک رابطه‌ی دیگر داریم که "مع الله" است ویک رابطه هم داریم که "لللّه" است یعنی برای خدا بودن.

در قرآن کریم هم، خالق مهربان بارها و بارها نوید و بشارت این‌ گونه فرموده است. ان تنصروا الله ینصرکم خدایی بشویم برای خدا قدم برداریم خدا نیز ما را یاری خواهد کرد و برایمان قدم خواهد برداشت. اگر برای امام قدم برداشتیم امام نیز برای ما قدم خواهد برداشت. به‌ راستی درخواست امام از ما چیست؟ در دعای عهد به ما یاد دادند وقتی به خودمان می‌ رسیم و می‌ خواهیم برای خودمان دعا کنیم عرض می‌ کنیم اللهم اجعلنی من انصاره و اعوانه، «خدایا مرا از یاران و یاری کنندگان امام زمان قرار بده. خدایا مرا کمک‌ کار امامم قرار بده تا مقام شهادت، یعنی برای امام که در واقع برای دین خداست جان بدهیم». یا در زیارت آل یس بعد از عرض ادب و سلام به محضر امام زمان، ولایت‌ پذیری خویش را به امام زمانمان عرضه می‌ نمائیم سپس عرض می‌ کنیم: و نصرتی معده لکم، عصاره زیارت آل یس همین جمله است. آری من در عالم هستی آمدم برای تو امام عزیز گام بردارم.

به‌ راستی خواسته امام از ما چیست؟ چرا سلمان، سلمان شد و ابوذر، ابوذر؟ چون خواسته امام را بر خواسته‌ های خویش ترجیح می‌ دادند.

... و منتظر باید خواسته امام غائب همیشه حاضر را بر خواسته خویش مقدم نماید و همه‌ی وجودش را فدای امام خویش نماید.

آری منتظر واقعی این‌ گونه است. پس بیانید این‌ گونه باشیم...


به قلم سیده طاهره حسینی خرم‌ آبادی

خادم یاس کبود


تاریخ ارسال مطلب: ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه