جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
کد مطلب: ۳۵۳۹

برخی از وظایف منتظران امام زمان عجل الله و تعالی و شریف
مهدویت

برخی از وظایف منتظران امام زمان عجل الله و تعالی و شریف

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
یکی از ۵ حادثه قطعی از علائم ظهور امام زمان عج ماجرای یمن و حوادث اطراف آن است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

برخی از وظایف منتظران امام زمان عجل الله و تعالی و شریف:

علائم ظهور سلسله‌وار اتفاق می‌ افتد به‌ طوری‌که مؤمنین غافلگیر می‌ شوند.

ما در این زمان که آخرالزمان است به‌ سرعت در سراشیبی ظهور افتاده‌ ایم؛ و شرایط  بسیار حساس است. هیچ‌ کس فکر نمی‌ کرد انقلاب اسلامی در ایران اتفاق بیفتد. هیچ‌ کس فکر نمی‌ کرد در مصر تغییر و تحولاتی صورت بگیرد. یکی از 5 حادثه قطعی از علائم ظهور امام زمان عج ماجرای یمن و حوادث اطراف آن است. لذا ما در این دوران به‌ سرعت به‌ سوی حوادث سرنوشت‌ ساز و باشکوه آخرالزمان می‌ رویم؛ و آنچه اتفاق می‌ افتد بر ما لازم واجب است که آمادگی وقوع آن را در خود به وجود بیاوریم.

باید از اتلاف وقت و به بیهودگی عمر و وقت گذراندن و به دنبال عشق‌های مجازی و خیالی و زودگذر بودن، دست برداشت و فکری اساسی کرد.

دعواهای بچگانه را باید کنار گذاشت و از پرداختن به فرعیات و امورات غیر ضروری دست برداشت و به اصول و امورات مهم پرداخت. الآن وقت تنگ است. باید در فرصت کوتاه عمر خویش به درگاه خالق بازگشت و وضوی عشق ساخت و بر سجاده نیاز نشست و اشک ندامت بر سفره دل ریخت و به‌ سوی خالق با تمام وجود بازگشت؛ و لازمه این تغییر توبه‌ ای نصوح و بی‌ بازگشت است. باید بعد از توبه و انابه و جبران خسارت از خود و دیگرانی که یک‌ عمر به آنان خسارت زدیم یک برنامه‌ ریزی دقیق پی‌ ریزی نمود. از خیالات و توهمات دست برداشت و با خود و با خالق آشتی نمود با خانواده آسمانی آشتی نمود. باید جدی بود و در تصمیم‌ گیری قاطع بود. چراکه اگر باقی عمر خویش را غفلت بورزیم بعداً جز ندامت و پشیمانی ارمغانی برایمان نخواهد داشت و هیچ‌ چیز این حسرت را جبران نخواهد کرد.

باید با امام زمان خویش آشتی نمود چراکه ما نسبت به امام زمان خویش بیش از سایر معصومین علیهم‌ السلام مسئولیم. مصداق مودت و ولایت امام زمان ماست. به‌ راستی ما چه مودتی با ولی‌ نعمت خویش برقرار نموده‌ ایم؟

آیا من و تو خدمتی به ولی‌عصر نموده‌ ایم؟ آیا باری از دوش حضرت برداشته‌ ایم یا خود باربر دوش حضرت شده‌ ایم؟

... و اینک مائیم و شرمندگی در درگاه الهی و در محضر امام زمان خویش، چرا که یک‌ عمر بدون امام زمان عج سپری کرده‌‌ایم. باید اهداف و آرمان‌ ها، ارتباطاتمان را متعالی نمائیم و فقط و فقط به آمدن مولایمان فکر کنیم.

آری عشق به حضرت، دلدادگی به ولی‌عصر عج، آرام گشتن با ایشان و... باید برنامه زندگی ما باشد.

فکر و ذکر روز و شب ما باید نجوا با امام زمانمان باشد. برای هر چیز دیگری وقت بگذاریم اتلاف وقت است الا این‌که تمام امور ما از جمله همسرداری، بچه‌ داری، کار و تلاش و فعالیت اجتماعی ما باید در جهت امام زمانمان باشد بدین معنا که برای حضرت وقت بگذاریم و با همدلی باهم موانع ظهور را برطرف کنیم.

پس بیانید این‌ گونه باشیم...


به قلم سیده طاهره حسینی خرم‌ آبادی

خادم یاس کبود


تاریخ ارسال مطلب: ۲۳:۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه