سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آیا حجاب سبب منزوی شدن بانوان می شود؟
پاسخ به پرسشهای جوانان

آیا حجاب سبب منزوی شدن بانوان می شود؟

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
مهمترین مسئله ایی که همه مخالفان، آن را ایرادی اساسی بر مسأله حجاب ذکر می کنند این است که زنان، نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و اگر آنان حجاب داشته باشند، منزوی می شوند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

آیا حجاب سبب منزوی شدن بانوان می شود؟

مهمترین مسئله ایی که همه مخالفان، آن را ایرادی اساسی بر مسأله حجاب ذکر می کنند این است که زنان، نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و اگر آنان حجاب داشته باشند، منزوی می شوند و طبعا از نظر فکری و فرهنگی عقب می مانند، مخصوصا در دوران شکوفایی اقتصاد – که احتیاج زیادی به نیروی فعال انسانی است – از نیروی زنان در حرکت اقتصادی، هیچ گونه بهره گیری نخواهد شد و جای آنها در مراکز فرهنگی و اجتماعی نیز خالی می ماند. به این ترتیب، آنان فقط موجوداتی مصرف کننده و سربار اجتماع می شوند!

جواب – کسانی که به این منطق تمسک می جویند، از چند امر به کلی غافل هستند یا خود را به غفلت می زنند، زیرا اولا: هیچ مسلمانی نمی گوید حجاب اسلامی زن را منزوی می کند و از صحنه اجتماع دور می سازد، اگر در گذشته لازم بود ما زحمت استدلال در این موضوع را بر خود هموار کنیم، بعد از انقلاب اسلامی، هیچ نیازی به ایتدلال نیست.

زیرا خود، گروه گروه زنانی را می بینیم که با داشتن حجاب اسلامی در همه جا حاضر بوده و در اداره ها، کارگاه ها، راه پیمایی ها و تظاهرات سیاسی، رادیو و تلویزیون، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و مخصوصا در مراقبت های پزشکی ببرای مجروحان جنگی، مدرسه و دانشگاه و بالاخره در صحنه جنگ و پیکار با دشمن، بدون هیچ مشکلی به فعالیت پرداخته اند.

اگرچه برای مصون ماندن منزلت زن و خانواده لازم است جز موارد ضروری زن با مرد نامحرم ارتباط نداشته باشد.


منبع: کتاب " پاسخ به پرسشهای جوانان " ، نوشته اسدالله محمدی نیا

نویسنده مطلب: سمیه اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین