شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

از آزار شوهر خود داری کنید!

از آزار شوهر خود داری کنید!

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
آزار دادن شوهر، همانند آزار دادن زن، موجب تزلزل بنیان خانواده است؛ زیرا در فرض آزار رسانی از سوی زن، مرد نیز واکنش همانند نشان می دهد و کانون زندگی، به معرکه؛ درگیری و کشمکش تبدیل می شود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

آزار دادن شوهر، همانند آزار دادن زن، موجب تزلزل بنیان خانواده است؛ زیرا در فرض آزار رسانی از سوی زن، مرد نیز واکنش همانند نشان می دهد و کانون زندگی، به معرکه؛ درگیری و کشمکش تبدیل و به تدریج تحمل چنین وضعیتی برای هر دو سوی رابطه، سخت می شود.

در این زندگی ها، محبت و اطاعت، جای خود را به سرپیچی و نفرت می دهد و در این حالت، روابط متعارف ازدواج به گونه ای دیگر تحقق می پذیرد. حتی در صورتی که شوهر تحمل کند و به مقابله به مثل نپردازد، از محبتش به همسر کاسته می شود. این وضعییت غیر طبیعی، تنها تا آنجا ادامه می یابد که تنش های عصبی حاصل از این نگاه و رفتار، از آستانه تحمل طرفین در نگذرد.

امام صادق(ع) در تعبیری لطیف، زنِ آزار رسان را اسباب تکدر عیش می داند و می فرمایند:" هر زنی در دنیا شوهرش را آزار بدهد، همسر{تعیین شده} او از حوریان بهشتی می گوید: خدا تو را بکشد! او را میازار؛ زیرا او نزد تو میهمان است و به زودی؛ تو را ترک می کند و نزد ما می آید".

گفتنی است به خشم آوردن شوهر نیز گونه ای آزار دادن اوست. از این رو، زن اگر در نیابد که چه رفتاری همسرش را خشمگین می کند و سپس آن را نا خود آگاه تکرار کند و یا به قصد آزار چنین کند، زمینه تزلزل خانواده را فراهم کرده است.


منبع: کتاب زندگی شیرین، دکتر حسنعلی میرزا بیگی

نویسندۀ مطلب: معصومه اصغری


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۵/۳
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه