سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
کد مطلب: ۳۰۹۵

خدا را در زندگی خود فراموش نکنید!

خدا را در زندگی خود فراموش نکنید!

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
پیامبر بزرگوار(ص) می فرمایند: "کسی رستگار می شود که دل خویش را برای ایمان خالص کند و قلب را سلیم سازد و زبان را به صدق وا دارد و نفس را به آرامی کشاند و خوی را به راستی آورد و گوش را به شنوایی بیاورد و چشم را به بینایی وا دارد. مردم همه عیال خدایند. پس بهترین کس پیش خدا آن است که برای عیال او سودمند تر است. و خدا صد رحمت آفرید و یکی را میان آفریدگان نهاد که با همان به هم رحم می کنند و نَود و نُه رحمت را پیش خود نگاه داشت".

بسم الله الرّحمن الرّحیم

خداوند بزرگ در همه حال و همیشه شاهد و ناظر بر اعمال ماست و برای هدایت بشر به سوی کمال و خوشبختی، رسولان زیادی فرستاده است که باید از این سفیران استفاده کنید. زیرا آن ها می خواهند شما را به سوی خدا رهنمون شوند. دست از خدا بر ندارید. در هر چه غیر از خداست، شکست است. همیشه توکل بر او داشته باشید و به خاطر خدا از همدیگر بگذرید و با هم عطوفت و مهربانی داشته باشید. اگر بر همدیگر رحم کنید، خدا نیز شما را مورد رحمت خود قرار خواهد داد. عاشق خدا باشید، نه در زمان بدبختی و گرفتاری، بلکه در تمام اوقات به یاد خدا باشید. فرزندتان را به خدای بزرگ بسپارید و از او کمک بخواهید و از عمق وجود خود دعا کنید.

از فرمایشات پیامبر(ص) است که: "به هنگام خوشی، خدا شناس باش تا خدا به هنگام سختی تو را بشناسد."

و باز پیامبر بزرگوار(ص) می فرمایند: "کسی رستگار می شود که دل خویش را برای ایمان خالص کند و قلب را سلیم سازد و زبان را به صدق وا دارد و نفس را به آرامی کشاند و خوی را به راستی آورد و گوش را به شنوایی بیاورد و چشم را به بینایی وا دارد. مردم همه عیال خدایند. پس بهترین کس پیش خدا آن است که برای عیال او سودمندتر است و خدا صد رحمت آفرید و یکی را میان آفریدگان نهاد که با همان به هم رحم می کنند و نَود و نُه رحمت را پیش خود نگاه داشت."

آقایان عزیز با همسرتان مهربان باشید، زیرا رضایت مندی ایشان بهترین هدیه ی خداوند است و شما خانم های عزیز! بدانید احترام به مرد چون جهاد در راه خداست.


منبع: کتاب زندگی شیرین، دکتر حسنعلی میرزا بیگی

نویسندۀ مطلب: معصومه اصغری


تاریخ ارسال مطلب: ۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۵/۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین