پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

در قایق، هر دو به یک جهت پارو بزنید!

در قایق، هر دو به یک جهت پارو بزنید!

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
زندگی دقیقاً مثل پارو زدن در یک قایق است. یعنی اگر با هم تفاهم داشته باشید، حرف هایتان یکی باشد، درک همدلانه داشته باشید، هر دو برای زندگی تلاش کنید، خیلی زود تر به اهداف خود در زندگی می رسید و اگر فرزندی داشته باشید او هم پارویی به دست داشته باشد باعث رشد بیشتر زندگی می شود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تصور کنید شما با همسرتان در قایقی نشسته اید و می خواهید به سرعت بر روی آب حرکت کنید و به ساحل برسید. اگر یکی از شما پارو بزنید و دیگری نزند، در این حالت یک نفر خسته می شود و قایق کند حرکت می کند. ولی اگر یک نفر رو به جلو پارو بزند و یکی رو به عقب پارو بزند قایق هر گز حرکت نمی کند و هر دو خسته می شوند. ولی باز هم بدتر از آن اگر هر دو نفر لج کنند، به سمت عقب پارو بزنند؛ قایق را به عقب می رانند و تصور کنید زندگی دقیقاً مثل پارو زدن در یک قایق است. یعنی اگر با هم تفاهم داشته باشید، حرف هایتان یکی باشد، درک همدلانه داشته باشید، هر دو برای زندگی تلاش کنید، خیلی زود تر به اهداف خود در زندگی می رسید و اگر فرزندی داشته باشید و او هم پارویی به دست داشته باشد باعث رشد بیشتر زندگی می شود. یعنی وقتی او را یک مهندس یا پزشک متدین می بینید، این یک مرحله ی رشد در زندگی است. و اگر شما بد پارو بزنید، ممکن است فرزند شما هم سکوت کند و او هم رشد نکند و زندگی شما در یک باتلاق بماند وکم کم بو بگیرد و هر سه نفر در آن غرق شوید. اگر شما لجباز باشید فرزند شما هم پارو را به دست می گیرد وهر طرف که دوست داشت پارو می زند ولی هیچ گونه پیشرفتی حاصل نمی شود.

این ها همان دسته از بچه ها هستند که علیرغم تمایل پدر و مادر، معتاد و چاقوکش در می آیند. پس: هر دو با هم پارو بزنید. زندگی شیرین است، آن قدر آن را تلخ نکنید.


منبع: کتاب زندگی شیرین، دکتر حسنعلی میرزا بیگی

نویسندۀ مطلب: معصومه اصغری


تاریخ ارسال مطلب: ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۴/۲۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه