جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

دستورالعمل های سید العرفا
دستورالعمل های عرفای علامه قاضی طباطبایی ویژه ماه رجب

دستورالعمل های سید العرفا "علامه قاضی" برای سه ماه رجب، شعبان، رمضان

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
در مورد نافلۀ شب، به خصوص باید بدانید که: انجام دادن آن در نظر مؤمنان از واجبات است و هیچ چاره‌ای جز به جا آوردن آن نیست.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عکس آقای قاضی

دستورالعمل های سید العرفا "علامه قاضی" برای سه ماه رجب، شعبان، رمضان

1- بر شما باد به اینکه نمازهای فریضۀ خود را با نوافل آن که مجموعاً پنجاه و یک رکعت است، در بهترین اوقاتشان انجام دهید و اگر نتوانستید چهل و چهار رکعت آن را به جا بیاورید.

2- امّا در مورد نافلۀ شب، به خصوص باید بدانید که: انجام دادن آن در نظر مؤمنان از واجبات است و هیچ چاره‌ای جز به جا آوردن آن نیست.

3- بر شما باد به قرائت قرآن کریم در نافله‌های شب! که انسان را حرکت داده، سیر او را سریع می‌نماید و برای او بسیار مفید است. پس تا می‌توانید در شب‌ها قرائت قرآن کنید، زیرا قرائت قرآن شراب مؤمنان است.

۴- بر شما باد به انجام دادن اوراد و أذکاری که هر یک از شما به عنوان دستور در دست دارید و بر شما باد به مداومت سجدۀ یونسیّه و گفتن ذکر یونسیّه: «لا إلهَ إلا أنتَ سُبحانکَ إنی کُنْتُ مِن الظالمین» در سجده از پانصد تا هزار مرتبه.

5- بر شما باد به زیارت مشهد اعظم، که مراد همان حرم مطهّر امیرمؤمنان(ع) و قبر نورانی آن بزرگوار است و نیز سایر مشاهد و  مساجد؛ زیرا مؤمن در مسجد، همانند ماهی است در آب دریا!

۶- هیچ‌گاه پس از نمازهای واجب خود، تسبیحات حضرت صدّیقه(س) را ترک ننمایید؛ زیرا این تسبیحات، یکی از انواع «ذکر کبیر» شمرده شده است.

7- یکی از وظایف مهم و لازم برای سالک إلی‌الله، دعا برای فرج حضرت حجّت(عج) در قنوت «وَتْر» است. بلکه باید در هر روز و در همۀ اوقات و همۀ دعاها، برای فرج آن بزرگوار دعا نمود.

8- یکی دیگر از وظایف لازم و مهم، قرائت زیارت جامعه، معروف به «جامعۀ کبیره» در روز جمعه است.

9-لازم است که قرائت قرآن حتماً کمتر از یک جزء نباشد.

10- تا می‌توانید بسیار به دیدار و زیارت برادران نیکوکار خود بشتابید.

11- به زیارت اهل قبور ملتزم باشید؛ ولی نه به صورت مداوم و همه روزه (مثلاً در هفته، یک روز انجام بگیرد) و نباید زیارت قبور در شب واقع گردد.


نویسنده مطلب: سمیه اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۰ - ۱۳۹۶/۱/۲۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین