یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
کد مطلب: ۱۷۴۱

موانع گسترش تشیع در دنیا
اهداف استعمارگران و استکبار جهانی از طرح جدایی دین از سیاست، تهی کردن دست دین باوران از حکومت و قدرت است.

موانع گسترش تشیع در دنیا

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
در آموزه های دینی و دستوراتی که خداوند بر پیامبران به صورت وحی نازل کرده است هر گونه راه تسلط کفار و مشکرین را بر مسلمین مسدود کرده است که در هیچ زمینه اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی نمی توانند بر مسلمانان و کشورهای اسلامی مسلط باشند و همین امر غربی ها و همفکرانشان را به فکر چاره اندیشی انداخته است تا با طرح قرائتهای مختلف و نسبی بودن فهم بشر از دین به اهداف شیطانی خود دست یابند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

موانع گسترش تشیع

تفکر پلورالیستی:

در آموزه های دینی و دستوراتی که خداوند بر پیامبران به صورت وحی نازل کرده است هر گونه راه تسلط کفار و مشکرین را بر مسلمین مسدود کرده است که در هیچ زمینه اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی نمی توانند بر مسلمانان و کشورهای اسلامی مسلط باشند و همین امر غربی ها و همفکرانشان را به فکر چاره اندیشی انداخته است تا با طرح قرائتهای مختلف و نسبی بودن فهم بشر از دین به اهداف شیطانی خود دست یابند.

ترویج تفکر جامعه چند صدائی و تکثرگرا در حوزه مسائل دینی که هر کس به آئینی معتقد باشد بگوئیم حقیقت دارد آنکه می گوید آئین مسیح و آنکه می گوید شریعت اسلام هر دو حقیقت داشته باشد از جمله نقشه ها و ترفندهای اجانب برای تضعیف عقاید و باورهای دینی مردم است که سعی دارند با ایجاد شک و تردید و سست کردن پایه های اعتقادی مردم به اهداف استعماری خود ادامه دهند زیرا آنان حاکمیت دینی و اعتقادات دینی و مذهبی را مانع سلطه و استیلای خود می دانند.

تفکر پلورالیستی از جمله تفکراتی است که پایه و اساس دین را هدف قرار داده است و لازمه چنین تفکری به عبث بودن ارسال رسل و انزال کتب آسمانی و مسئله خلافت و جانشینی انبیاء الهی منجر می شود زیرا هدف از بعثت انبیاء و نزول کتب آسمانی و خلافت و جانشینی آنان، علاوه بر تبیین دین، حفظ و نگهداری دین از برداشت های غلط و سلیقه ای بوده است که هر کس دین را به نفع خود تفسیر نکند.

متأسفانه ترویج این تفکر از سوی غرب و حامیان آن و تبلیغ و ترویج آن با لعاب و پوشش آزادی بیان و عقیده، نسل سطحی نگر را با چالشی جدی رو به رو نموده است و بر محققان و اندیشمندان و مبلغان دینی است که بر اساس رسالت دینی خود به تبیین پیامدهای مخرب این تفکر پرداخته و جامعه جهانی را از خطرات آن آگاه سازند.

عکس سکولاریسم

اندیشه سکولاریستی (جدائی دین از سیاست):

تشکیل حکومت و قبول مسئولیت اجرادی و قضائی و اهداف سیاسی و اجتماعی بعثت انبیاء و گستره قوانین اسلام در تمام شئونات فردی و اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی و مشروع ندانستن حکومت های وقت از سوی پیامبران و ائمه اطهار (ع) همه بیانگر این واقعیت است که تشکیل حکومت دینی از ضروریات دین مبین اسلام و سرلوحه کار اولیاء دین بوده است و از آیاتی از قرآن کریم و روایاتی از معصومین (ع) استفاده می شود که پیامبران الهی علاوه بر تبلیغ آشکار آئین توحیدی 1 و تعلیم و تربیت انسانها 2 و تکمیل فضائل و ارزشهای اخلاقی 3 عهده دار امور دیگری از جمله تشکیل حکومت دینی نیز بوده اند چنانچه خطاب به حضرت داود (ع) آمده است:

«ما تو را در روی زمین مقام خلافت و جانشینی دادیم تا میان خلق خدا به حق حکم کنی».4

قرآن کریم یکی از اهداف اجتماعی انبیاء را اقامه قسط و عدل بیان می کند 5 و از آنجا که افرادی بر اثر قلدری و زورگوئی و طغیان مانع اجراء قسط و عدل می شوند در ادامه آیه می فرماید:

«ما آهن را نازل کردیم که در آن قوت شدیدی است6

یعنی اگر کتب آسمانی و معجزات مؤثر واقع نشد نوبت به اعمال قدرت می رسد تا متجاوزان و گردنکشان در برابر قسط و عدل تسلیم شوند.

بدیهی است با تشکیل حکومت دینی و داشتن قدرت و با استفاده از ابزارهای حکومت به سرعت می توان پیام و محتوای دین را به گوش جهانیان رساند گرچه سردمداران استکباری و نظام های سلطه با ترویج تفکر جدائی دین از سیاست، دین را ناظر به احکام فردی و عبادی و سیاست را ناظر به امور کشورداری معرفی کردند تا بتوانند به اهداف سیاسی خود دست یابند.

اهداف استعمارگران و استکبار جهانی از طرح جدائی دین از سیاست، تهی کردن دست دین باوران از حکومت و قدرت است زیرا با تهی کردن دست دین باوران از حکومت و اداره کشور، زمینه حضور خود را بدون هیچگونه مانع و رادعی فراهم می نمایند.

اندیشه سکولاریستی و تز جدائی دین از سیاست از جمله نقشه ها و سوغات مغرب زمین است که با طرح آن در پی حضور خود در منطقه برای چپاول ذخائر کشورها و بردگی ملتها است.

بدیهی است در شرایط کنونی امت اسلامی باید برای استقرار و تثبیت حکومت دینی در سطح جهان، تمام توان و نیروی خود را به کار گیرد و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزد.


پیوندها:

1- نحل، آیه 35

2- جمعه، آیه 2

3- بحارالانوار، ج 71، ص 373

4- ص، آیه 26

5- حدید، آیه 25

6- همان


منبع: کتاب "جاذبه هایی از مکتب تشیع"، نوشته محمد افتخاری

نویسنده مطلب: سمیه اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه