سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
کد مطلب: ۱۵۱۵

استمرار امامت و تشکیل حکومت واحد جهانی
اعتقاد به وجود منجی و نجات دهنده بشر از اعتقادات مسلمه عامه و خاصه (شیعه و سنی) است.

استمرار امامت و تشکیل حکومت واحد جهانی

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید <::
همه ادیان آسمانی و ابراهیمی در تورات و انجیل به وجود منجی قائلند و اختصاص به شیعه ندارد و همگان معتقدند که روزی فردی قیام می کند و با تشکیل حکومت واحد جهانی، سراسر گیتی را پر از عدل و داد می نماید و بساط ظلم و ستمگری را بر می اندازد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

استمرار امامت و تشکیل حکومت واحد جهانی:

اعتقاد به وجود منجی و نجات دهنده بشر از اعتقادات مسلمه عامه و خاصه (شیعه و سنی) است و همه ادیان آسمانی و ابراهیمی در تورات و انجیل (عهد قدیم و عهد جدید) به وجود منجی قائلند و اختصاص به شیعه ندارد و همگان معتقدند که روزی فردی قیام می کند و با تشکیل حکومت واحد جهانی، سراسر گیتی را پر از عدل و داد می نماید و بساط ظلم و ستمگری را بر می اندازد.

شیعیان امامیه و برخی از فرق اسلامی بر این باورند که مصلح جهانی و تشکیل دهنده حکومت واحد جهانی حضرت مهدی (ع) دوازدهمین جانشین و وصی پیامبر اسلام (ص) است و از ولادت آن حضرت خبر داده اند که آن حضرت ملقب به مهدی (ع) و نامش همنام پیامبر خداست او فرزند امام حسن عسکری (ع) مادرش حضرت نرجس خاتون و آخرین وصی پیامبر گرامی اسلام است و در سال 255 هجری قمری در سرزمین عراق در شهر سامراء متولد شده اند و برخی از اصحاب خاص امام حسن عسکری (ع) محضر او را در خردسالی درک کرده اند و برای آن حضرت دو غیبت است غیبت صغری و غیبت کبری.

در غیبت صغری که 69 سال طول کشید عده ای توسط نواب چهارگانه آن حضرت توفیق درک محضر او را داشته اند و از غیبت کبری تاکنون نیز فرشتگان و بزرگانی توفیق تشرف به محضر باهر النور آن حضرت را داشته و از عنایات و توجهات آن حضرت بهره مند شده اند.

اعتقا به وجود منجی و ظهور او نشان از استمرار امامت در روی زمین است (هر چند از نظرها پنهان باشد) و این اعتقاد از جمله امتیازات شیعه امامیه و یکی از عوامل موثری است که یأس و نومیدی را تبدیل به امید و رجاء می کند و در کوران حوادث تلخ و ناگواری که بر اثر طغیان حکومت های استبدادی و استعمارگر و فساد و تباهی و ظلم و ستم و بی عدالتی در جهان به وجود می آید مشکلات و سختی ها را هموار ساخته و غبار غم و اندوه و نومیددی را از وجود انسان می زداید.

حضرت مهدی در آیات:

آیاتی از قرآن کریم به حضرت مهدی (ع) و غیبت آن حضرت در آخرالزمان تفسیر شده است از جمله:

- ما اراده کردیم بر آنانکه در زمین ناتوان گشته اند منت گذارده آنان را پیشوایان خلق و وارثان گیتی قرار دهیم. 1

- خداوند به کسانی که از شما ایمان آورده اند و اعمال صالح انجام داده اند وعده می دهد که آنها را قطعا خلیفه روی زمین خواهد کرد. 2

- یاران خدا کسانی هستند که اگر در روی زمین به آنان اقتدار و تمکن دهیم و قدرت بخشیم نماز را به پا می دارند و زکات را می دهند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند و عاقبت کارها از آن خداست. 3

- بدانید خداوند زمین را بعد از مرگ آن زنده می کند. 4


پیوندها:

1- انعام، آیه 116

2- قصص، آیه 5

3- حج، آیه 41

4- حدید، آیه 17


منبع: کتاب "جاذبه هائی از مکتب تشیع"، نوشته محمد افتخاری

نویسنده مطلب: سمیه اکبری


تاریخ ارسال مطلب: ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین