چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۲۲۸۳

رابطه معرفت الله و بندگی حضرت حق

رابطه معرفت الله و بندگی حضرت حق "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین <::
در عشق و عاشقی الهی سوال و چون و چرا و تامل جایی ندارد.

آری در عشق و عاشقی الهی سوال و چون و چرا و تامل جایی ندارد. تمام شبهات مخصوص بخش حیوانی است زیرا کسی از قوانین الهی و دینی زجر میکشد و با سوال پرسیدن به دنبال راه گریزی از شانه خالی کردن فرایض دینی است که جنبه حیوانی او غالب بر جنبه فطری و الهی اوست.

...و این در حالیست که فطرت الهی ما قوانین الهی را با کمال میل و طیب خاطر پذیر است به عنوان مثال خودش حجاب را انتخاب می نماید حتی اگر دستور خدا نبود حجاب را انتخاب میکرد.

آری مومن واقعی عاقل است زیرا زمانی که معشوق فردی الله است. و بخش انسانی و فطری او فعال است چنین شخصی با تمام وجود می فهمد و درک می‌کند جنبه مادی سرعت او را باز می‌دارد و از حرکت اصلی منحرف مینماید لذا خود این فرد به طور طبیعی حجاب و نماز و.... را انتخاب می نماید.

آری گاها مرکب ما مستقل عمل می نماید و دائما به ما دستور می‌دهد. اینجاست که دین ما به دین دنیایی تبدیل میشود و در نتیجه این فرد احتیاجی به دین و دیانت در خود احساس نمیکند.

...و این شخص کار دنیایی خود را مقدم بر عبادات و امور فطری خویش می نماید. زیرا این احکام برای این فرد معنادار و لذت بخش نخواهد بود.

براستی تا به حال اتفاق افتاده که دلمان برای حج و نماز و عبادت تنگ شود و دلهره نماز و عبادت را داشته باشیم؟ یا اگر نماز چهار رکعتی امان دو رکعتی و شکسته گردد باعث خوشحالی ما خواهد شد؟

...و نیاید روزی که ما دین و دیانت و خدا را برای خودمان بخواهیم و خدا و دین و دیانت و خانواده آسمانیمان معشوق ما نباشند و دنیا را برای خدا نخواهیم بلکه خدا را برای دنیا بخواهیم.

...و حال اگر بخش الهی و لا اله الا الله درونمان فعال گردد این فرد هیچگاه در انجام عبادات چون و چرایی نخواهد داشت. همواره از خدای خویش راضی و خشنود خواهد بود.

حضرت علی علیه السلام میفرماید "هرگز دوست نداشتم کودک باشم و در کودکی بمیرم و به بهشت میرفتم و بزرگ نمی شدم و خدا را می شناختم "علی علیه السلام میفرماید تمام قشنگی زندگی من این بود که به بهشت نرفتم. 

براستی ما اینگونه ایم؟؟؟؟؟


به قلم: خادم یاس کبود 

نویسنده مطلب: سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۴/۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه