پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مطلب: ۱۲۲۴۵

کلام و عقاید

"خداشناسی "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
...و عقل معاش می گوید که شب هنگام خفتن است اما عشق می گوید چگونه می توان خفت وقتی که جهان ظلمتکده کفر آبادیست که در آن خواب هم موجب غفلت خواهد بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"خداشناسی "(1)

چیزی که انسانها را معذب می نماید اشتباه گرفتن کمال است و راه را بیراهه رفتن است. زیرا ما انسانها بدنبال گمشده هستیم ولی متاسفانه گاها گمشده را اشتباه می گیریم.

...و آنان که ایمان دارند عشقشان به خدا شدیدتر است زیرا ما هیچ انسانی را در زمین نمی یابیم که طلب نداشته باشد. معشوق و محبوب نداشته باشد.

همه فرشته ها و مخلوقات برای ما خلق شده اند. به راستی ما برای چه هدف و چه کسی خلق شده ایم؟

آری عقل معاش می گوید که شب هنگام خفتن است. اما عشق و طلب میگوید که در راه خدا  بیدار باش تا روح تو همچون شعاع نور به حق اتصال یابد.

...و عقل معاش می گوید که شب هنگام خفتن است اما عقل معاد می گوید که همه چشمها در محشر در هیاهوی فزع اکبر از هول قیامت مات و مبهوت و گریانند مگر چشمی که در راه خدا بیدار بوده و از خوف او گریسته باشد.

...و عقل معاش می گوید که شب هنگام خفتن است اما عشق می گوید چگونه می توان خفت وقتی که جهان ظلمتکده کفر آبادیست که در آن خواب هم موجب غفلت خواهد بود.

آری ما به سبب عقل خویش اشرف مخلوقات نخواهیم بود زیرا در داشتن عقل با فرشتگان و اجنه و حیوانات  هستیم. لذا عقل انسانی اسیر سیاست و اقتصاد و ... نباید گردد. عقل انسانی امور را هدایت خواهد کرد و در چهارچوب روزمرگی نباید گرفتار گردد. زیرا ما به هر مقامی که برسیم عقل فراتر از آن است.

آری  آنچه که ما را انسان و اشرف مخلوقات می گرداند. نیرویی در وجود انسان بنام فوق عقل وجود دارد.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۰ - ۱۴۰۱/۳/۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه