شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۲۱۸۱

کلام و عقاید

"تلنگر "(۳)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
کسانی از ظهور مولا شاد می گردند که امروز از غیبت حضرت بسیار دردمند هستند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"تلنگر "(3)

مهدی جان، دردهای زیادیست که به آنها وعده دادم با آمدنت علاج می‌ شوند. 

مهدی جانم 

درست جمعه ها وقتی قلبم مثل لاله ای که زیر پا لگد شود چروکه و رنجیده می گردد با خود می گویم این درد مرا عاقبت خواهد کشت و بعد به خود نهیب می زنم که او خواهد آمد و آنگاه از دیدگانم قطره ای اشک می چکد و از سوزانترین پرده اندوهم می گویم. مهدی جان درست است که من بد هستم و لایق تو نیستم اما دوستت دارم .

آری کسی که می‌ خواهد برای فرج دعا نماید باید دردمند باشد. کسانی از ظهور مولا شاد می گردند که امروز از غیبت حضرت بسیار دردمند هستند. کسی که خودخواه باشد هرگز نمی تواند دردمند باشد. کسی که بیش از حاجات خودش  نمی اندیشد و فقط و فقط به فکر خودش است این شخص هرگز نمی تواند برای ظهور اشک بریزد.

...و این دردیست که آدمها باید تجربه کنند تا مزه زنده بودن را بچشند. تا معنای حیات را درک نمایند زیرا این درد نشاط آور خواهد بود. خوشا به سعادت کسانی که بدلشان غمی جز غم مولا راه نمی دهند و هر مشکلی در زندگیشان پدید می آید گویا این مشگل برای امتحان آنان آمده است که آیا از این غم مولا خارج می‌شوند یا نه؟ لذا در دل به آنان مشکلات لبخند می زنند زیرا به دل خود غم دنیا را راه نمی دهند. زیرا دل را عرش خدا می بینند عرش الهی می دانند.

آری قیمت هر انسان در نزد خدا آرزوها و آمال آن انسان است. قیمت هر کسی بر اساس غم اوست.

قرآن یک تست و محک زیبا برای ما انسانها قرار داده است. لذا اگر کسی سه عشق در راس همه عشق هایش باشد این انسان فرد خوبیست. عشق به خدا، عشق به پیامبر صل الله علیه و آله و سلم و اهل بیت علیهم السلام و عشق به فداکاری و جهاد در راه خدا و پیامبر و اهل بیت مطهر ایشان ...

...و باید ما اینگونه باشیم و اینگونه گردیم که همه عشق، همه رغبت مان دولت کریمه امام زمانمان گردد و این چه زیبا آرزوی و عشق است.

پیامبر مهربانی صل الله علیه و آله و سلم می فرماید "بالاترین عبادت امت من انتظار فرج است "و این بدین معناست که ما باید سازنده فرج باشیم. انتظار به معنای مهیا نمودن مقدمات است. زیرا صرف دعا کافی نیست در روایت وارد شده دعا کننده بدون عمل مثل تیر اندازی است که کمان او زه ندارد.

آری بهترین تغییرات پیوند قلب تک تک ما با پدر آسمانی مان، با امام زمانمان یعنی وجود مقدس امام زمان (عج)

ادامه دارد ...


به قلم خانم سیده طاهره حسینی خرم آبادی/ مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۲/۱۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه