پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مطلب: ۱۲۱۴۳

مهدویت

"ارتباط و علاقه به امام زمان (عج)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
در زمان ظهور حضرت اگر مشکلی برای کسی پیش بیاید جامعه به حدی با هم همدل هستند که به راحتی افراد از اموال دوستان و برادران دینی خود استفاده می‌ کنند و گره های زندگیشان را باز می نمایند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"ارتباط و علاقه به امام زمان (عج):

...و باید همدل بود زیرا اگر این اتفاق بیفتد گامی در جهت خشنودی و ظهور امام زمان خویش برداشته ایم.

به راستی اگر در شبی زمستانی در شبی برفی در بیابانی گیر نماییم. به دنبال کانون گرمی می گردی کانون گرمی که روح همدلی بر آنجا حاکم باشد. لذا زمانیکه یک خانواده کافر با یکدیگر همدل باشند خداوند به برکت این همدلی نظر لطف به آنان می فرماید و بر عکس یک خانواده مومن در اثر عدم همدلی خداوند برکت را از آنجا می گیرد. زیرا اصل را از بین برده اند.

امام باقرعلیه السلام در حدیث می فرماید "در زمان حکومت حضرت برادری به جیب برادر خود به گاو صندوق برادر خویش مراجعه می‌ کند و در کمال آسایش و رضایت آن برادر از اموال او استفاده می نماید و مشکلش را حل می نماید "

آری در زمان ظهور حضرت اگر مشکلی برای کسی پیش بیاید جامعه به حدی با هم همدل هستند که به راحتی افراد از اموال دوستان و برادران دینی خود استفاده می‌ کنند و گره های زندگیشان را باز می نمایند. لذا مردم غمخوار یگدیگر هستند و همین همدلیست که باعث زنده نگه داشتن یک جامعه می گردد.

به راستی مانع ظهور امام زمانمان چه کسانی هستند؟ چرا حضرت ظهور نمی فرمایند؟ به خاطر استکبار و ظلم فراوان ...

...و در روایتی امام صادق علیه السلام می فرماید "امام زمان(عج) اگر ظهور نمایند دشمنان حضرت ایشان را مانند سایر امامان بزرگوارمان به شهادت خواهند رسانید. لذا باید برای امام زمانمان امنیت ایجاد نمائیم. آری امام زمان(عج) از طرف خداوند آماده و ذخیره شده است برای قطع ریشه ظالمین ...

...و باید ما روحیه تنفر از ظلم و ظلم ستیزی را داشته باشیم در غیراین صورت ادعای دوستداشتن امام زمان(عج) دروغی بیش نخواهد بود.

ادامه دارد...


به قلم خانم سیده حسینی خرم آبادی، مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱/۳۰
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه