دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ماه ضیافت الهی

"ماه عسل "(۵)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
به یک چشم به هم زدنی می بینی دم در شبهای قدر ایستاده ای و باید از چشم انداز زندگیت برای خدایی تعریف کنی که روبه رویت ایستاده و قرار است زیر همه دغدغه هایت را امضا کند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"ماه عسل "(5):

به یک چشم به هم زدنی می بینی دم در شبهای قدر ایستاده ای و باید از چشم انداز زندگیت برای خدایی تعریف کنی که رو به رویت ایستاده و قرار است زیر همه دغدغه هایت را امضا کند.

آری تحیر این لحظه ها ...
چه کنم چه نکنم "های این شب ها "چه بخواهم چه نخواهم "های این ثانیه ها که هر کدامشان توی قاموس حساب کتاب خدا از هزار ماه بالاترند. 

...و اگر باطن این شب ها را به درستی بشناسی و بدانی قله های آرزوهایت را چگونه بچینی تا از بالاترین ظرفیت این سفره بهره ببری. زیرا این ماه مبارک ماه ضیافت الله و ماه عسل بندگان موحد و مخلص خواهد بود .در این ماه بندگان مخلص سرور و شادی را برای رسول الله صل الله علیه و سلم و آل بیت مطهر ایشان علیهم السلام می طلبد از خالق میطلبد که آنچه از خیر و برکت را که خالق به خلایق عطا می فرماید چندین برابر آن را به پیامبر مهربانی و اهل بیت مطهر ایشان عنایت فرماید. خیر و برکتی که جز خالق قادر به برشماری آن نباشد. در واقع بندگان مومن هر دعایی که برای پیامبر و آل پیامبر صل الله علیه و آله و سلم طلب می کنند برای خودشان طلبیده اند. زیرا این طلب خیر کردن ها در دنیا بی جواب نخواهد ماند و به بایگانی نخواهد رفت. آنجا که مولای عارفان و عاشقان حضرت علی علیه السلام می فرماید "جواب دعاها همگی مثبت خواهد بود "لذا نباید این گونه دعا کردن ها را براحتی از کنارشان گذشت و نسبت به آن بی تفاوت بود.

...و باید در این ماه برکت وضوی عشق ساخت و بر سجاده نیاز نشست و دستان خالی را با چشمانی پرامید بالا برد و عاجزانه به درگاه خالق خوبیها عرض کرد "الهی بالاترین شوکت و بالاترین خرمی و شادی و بهجت وساطت و منزلت  و شرافت و رافت و شفاعت در روز قیامت  را نصیب پیامبر رحمت و اهل بیت مطهر ایشان علیهم السلام فرما "

آری اگر کسی این دعاها را با خلوص نیت به درگاه خالق عرضه نماید و با عشق بیان کند بدنبال آن اتفاقات بزرگی در روان و روح انسان اتفاق خواهد افتاد. زیرا از حالت گرفتن و کندن دائم خارج شده و در جایگاهی قرار میگیرد که از مهربان خالق برای رسول مهربانی و اهل بیت مطهر حضرتش در خواستهایی دارد.

...و حال اینکه این گونه درخواستها از خداوند با دعا کننده چه ها می کند؟ این راز و معمایی است که فقط و فقط خداوند از آن آگاه است. زیرا اینگونه دعا کردن فوق العاده خاص خواهد بود زیرا انسان برای رسیدن به مقام محمود و همراهی با پیامبر و اهل بیت مطهر ایشان آفریده شده است و لا غیر ...

ادامه دارد ...


به قلم خانم طاهره حسینی خرم آبادی مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آباد


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۱/۲۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه