دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ماه ضیافت الهی

"ماه عسل "(۴)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
همین که فرصت زنده ماندن در این ماه مبارک به ما داده اند بزرگترین فرصت ماست پس باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببریم و انوار را حس نمائیم زیرا اگر بتوانیم یک نور از این ماه رمضان به ماه رمضان سال آینده برسانیم برد کرده ایم .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"ماه عسل "(4):

به راستی اگر به ما گفته شود وقتی برای ماندن نداری، توشه سفر چه داری؟ حضرت می فرماید کسانی که آماده هستند زمانی که به آنها گفته می شود زمان رفتن فرارسیده است شاد است زیرا خوب می‌ داند که از رحمت یک درصدی خالق وارد رحمت ۹۹ درصدی خالق می گردد و می داند در آن عالم در کنار خانواده آسمانیست که قطعا بیشتر از خانواده زمینی او را دوست دارند و به او عشق می‌ ورزند. زیرا رحمت و علاقه ای که خانواده آسمانی به ما دارد بی نهایت بیشتر از علاقه و محبت خانواده زمینی ماست. زیرا سبک زندگیشان سبک زندگی  انبیا، شهدا صدیقین و صالحین بوده لذا ترس و خوف و واهمه ای برای رفتن نخواهند داشت. بلکه به عکس سراپا شور و اشتیاق و نشاط هستند. زیرا می دانند که انبیا، صدیقین و شهدا و صالحین منتظر آمدن اوست زیرا اینان رفقای او در دنیا بودند و در واقع کسی که آماده رفتن باشد هر زمان که بخواهد برود برد کرده است. بر خلاف کسی که آماده نیست زیرا می دانند رفتن او ابتدای بدبختی اوست. با این اوصاف اگر خدا به بنده غافل گناهکارش یک ماه مبارک رمضان را فرصت بدهد از این یکماه چگونه استفاده و بهره برداری خواهیم کرد؟

آری اگر کسی ۶۰ سال گناه و غفلت کرده باشد با این یک ماه قادر است همه را جبران نماید و این است معنای برکت ماه مبارک رمضان ...

...و این کم چیزی نیست لذا باید دست بدعا برداریم و دعا نمائیم. "خدایا اگر ما را در این ماه شعبان نیامرزیده ای در این مابقی شعبان ما را بیامرز که آلوده وارد مهمانی تو نگردیم "

آری همین که فرصت زنده ماندن در این ماه مبارک به ما داده اند بزرگترین فرصت ماست پس باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببریم و انوار را حس نمائیم زیرا اگر بتوانیم یک نور از این ماه رمضان به ماه رمضان سال آینده برسانیم برد کرده ایم .

ادامه دارد ...


به قلم خانم سیده طاهره حسینی خرم آبادی مدیر هیئت بی بی رقیه (س) خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۱/۲۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه