دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

اخلاق و تربیت

"جهنم دنیا "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
بسیاری از عصبانیت ها، سختگیری و حرص و جوش خوردن هایمان و... نشانه هایی از جهنم است .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"جهنم دنیا "(1):

بسیاری از عصبانیت ها، سختگیری و حرص و جوش خوردن هایمان و... نشانه هایی از جهنم است .

آری زمانی که ما وارد برزخ می شویم خواهیم دید که ما عذاب ها و مار و عقربها را در دنیا با شیفتگی بغل می کردیم به همین خاطر است که از ما کنده نمی شوند .

آری گاهی ما در این تند شدن ها و بد خلقی ها بخصوص در خانه و خانواده که انسان با این رفتارهایش برای اطرافیان زندان خانگی می سازد. در این جور مواقع اگر دلی را بشکند ای بسا آخرت خود را نیز از کف بدهد.

...و باید ما نسبت به جهنم حساس گردیم و جهنم را از حیث بو و رنگ و کد بشناسیم و حواسمان را جمع نمائیم که هر جا بوی جهنم را استشمام کردیم پا به فرار بگزاریم .

...و باید مرنجیم و دیگران را مرنجانیم. لذا باید سعی کنیم منیت خویش را کم نمائیم زیرا منیت انسان باعث می شود که انسان از رفتارهای دیگران رنجیده خاطر گردیم.

...و شخصیت هایی که خیلی زود بریده می شوند و به عبارتی نفس کم می آورند و به تنگنا می رسند و خیلی زود از حالت عادی خارج می‌ شوند و عصبی می گردند در نتیجه دست به کارهای نامتعارف می زنند این افراد از تنگنای قبر برخوردار هستند. در واقع تنگنای قلب برخوردارند. زیرا دل ما قبر ماست.

...و اگر کسی سعه صدر داشته باشد هر چقدر دیرتر به تنگنا برسد از وسعت قبر بیشتری برخوردار است لذا آدمهای سختگیر و حساس و آدمهایی که به خود و اطرافیانشان سخت می گیرند این افراد در فشار خواهند بود زیرا به دیگران فشار آوردن در اثر فشار نفس می باشد.

...و انسانهایی که حالت تفریط دارند همیشه تمایل دارند همه چیز دقیق دقیق باشد و با این دقتشان روح خویش و اطرافیانشان را آزار خواهند داد و در نهایت دچار مرگ زودرس خواهند شد. زیرا در زندگی تابع قوانین خشک هستند.

آری هر چقدر ظرفیت انسان بالاتر برود بهشت این انسان نیز وسعت پیدا خواهد کرد.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه