دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

اخلاق و تربیت

"ارزش وقت "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
اگر کسی با امام زمان(عج) ارتباط داشته باشد فضایل مولا را دریافت خواهد نمود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"ارزش وقت "(1)

آری از ماه شعبان نباید غفلت نمود. ماهی که از اول تا آخرش عید است عید اولیا الله زیرا هر روزی که در آن موقعیتی وجود داشته باشد که انسان بتواند به صفای نفس و دل  خود بپردازد. اون روز عید خواهد بود .

خدا کسی را که برای عشق به پیامبر مهربانی صل الله علیه و آله و سلم و رضای حق روزه بگیرد فقط و فقط به عشق رسول مهربانی و تعظیم به حضرتش  و نزدیکی به خدا روزه بگیرد خدا نظر رحمت به این شخص خواهد کرد و دل او آباد خواهد شد به الطاف الهی ...

..و باید دل خویش را آباد نمائیم زیرا با دل آباد است که دنیا و آخرت آباد خواهیم داشت و سعادتمند خواهیم شد و دلی که آباد نباشد و چرکین گردد و سیاه باشد ممکن است در علم و تکنولوژی پیشرفتی داشته باشد اما در مسیر لهی پیشرفت نخواهد کرد و دنیای او دنیای شیرین و آرام بخشی نخواهد بود.

...و امام زمان ماست که به همه خلقت ارزش و اعتبار و بها خواهد داد. لذا اگر کسی با امام زمان(عج) ارتباط داشته باشد فضایل مولا را دریافت خواهد نمود.

وقت دنیا چیزیست که می توان با آن میلیونها ساعت آخرت را خریداری نمائیم. همه آن چیزهایی که از انسان فوت شده انسان قادر است با بقیه عمر خویش جبران نماید. و اعمالی که از او فوت شده زنده نماید. به عنوان مثال حر بعد از توبه اش در روز عاشورا ۲۴ ساعت هم زنده نبود ولی با یک توبه واقعی سرنوشت دنیا و آخرتش دگرگون شد و سعادتمند گشت. 

ماه شعبان ماهیست فوق العاده قدرتمند. لذا توانایی انسان سازی، جبران گذشته برای انسان را دارد. روزه ماه شعبان بحدی قدرت دارد که در روایات وارد شده کسی که قاتل است ماه شعبان را روزه بگیرد امید مغفرت خواهد داشت.

...و در روایت از نبی اکرم صل الله علیه و آله و سلم است که فرمود شعبان ماه من است و رمضان ماه خداست.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه