چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

پرواز در ماه رجب

"فضیلت ماه رجب "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
باید در ماه رجب به ملک داعی توجه نمائیم ملکی که بزرگان الهی تاکید زیادی به این فرشته عظیم الهی داشتند. لذا باید توجه داشت که این تشریفات عظیم به عشق انسان انجام می گیرد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"فضیلت ماه رجب "(2)

آری باید در ماه رجب به ملک داعی توجه نمائیم ملکی که بزرگان الهی تاکید زیادی به این فرشته عظیم الهی داشتند. لذا باید توجه داشت که این تشریفات عظیم به عشق انسان انجام می گیرد زیرا مهربان خالق ما برای اینکه انسانها به هدف خلقت خویش برسند این تشریفات بزرگ را راه اندازی فرموده است و فرشته ای عزیز مهربان مکرم از آسمان هفتم برای انسان هر شب تا صبح در ماه رجب از طرف مهربان خالقمان به ما  ندا می دهد که "من همنشین کسی هستم که با من هم نشینی نماید و مطیع کسی هستم که از من اطاعت نماید "

خداوند شرایط، آداب و واسطه ها در ماه رجب به طور کلی برداشته است و یک مهمانی ویژه مستقیم برای بنده خویش به راه انداخته است و یکی از چیزهایی که به انسان در این ماه عنایت فرموده این است که می فرماید "من مطیع کسی هستم که مرا اطاعت نماید "لذا اگر کسی قلبش را در ماه رجب آماده نماید و اطاعت امر خدا نماید و خود را در اوامر و نواهی تسلیم خدا کند امید این است که در همه خواسته هایش خداوند کنار او باشد و اجابتش نماید. 

آری خداوند از باب احترام به بنده خداوند دستور می‌دهد که ما بعد از هر نمازمان اینگونه با خدا در ماه رجب حرف بزنیم و بعد از هر نماز بگوئیم "خدایا چون من ازت می خواهم به در خواست من، عطا کن به من جمیع خیر دنیا و آخرت را به من، خدایا ازمن برگردان تمام شر دنیا و آخرت را "

زیرا در ماه رجب به فرموده حضرت حق آبرو و اعتبار بندگان هستند در درگاه و بارگاه الهی.  

...و این در حالیست که ما در دعاهای غیر ماه رجب خدا را به عظمت خدا قسم می دهم به عظمت رسول مهربانی صل الله علیه و آله و سلم و خاندان مطهر حضرتش قسم می دهیم که ما را حاجت روا فرماید ولی در دعاهای ماه رجب اینگونه نیست ما مستقیم از خدا طلب می نمائیم. 

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه
پربیننده ترین
پربحث ترین