دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

اخلاق و تربیت

"خدا هست "(چطوری دعا کنیم ؟و چگونه گره گشایی نمائیم؟)(۴)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
ذکر صلوات در واقع کبریت احمر است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"خدا هست "(چطوری دعا کنیم ؟و چگونه گره گشایی نمائیم؟)(4)

دعا کردن و صلوات فرستادن ما در درگاه خداوند نوعی خود شیرینی کردن در نزد خداوند است. آری درست است که ذکر صلوات در واقع کبریت احمر است. اما نفع صلوات بیشتر به خود ما خواهد رسید. در روایت از پیامبر صل الله علیه و آله و سلم  وارد شده است که "کسی که یک بار بر من صلوات بفرستد برای او ذره ای گناه باقی نخواهد ماند "

آری صلوات چون رحمت است سوزانده گناهان است .شعله شرکت سوز است نور است لذا یک ذره نور قادر است ظلمت را بسوزاند .همانگونه یک ذره نسیم قادر است بوی بد را نابود نماید .

...صلوات برای اموات خصوصا شب جمعه خیلی تاثیر گذار است همینطور در شب ۱۰۰ مرتبه سوره مبارکه قدر خواندن به نیت اموات و عصر جمعه به نیت مادر امام زمانمان تاثیر دارد تا جایی که بزرگان می گفتند ما سه تا عمل بسیار خاص هستند یکی ذکر یونسیه و دیگری ۱۰۰اناانزلنا ... در شب جمعه و ۱۰۰ انا انزلنا...در عصر جمعه بسیار مجرب است.

...و همینطور قرآن هدیه نمودن برای اموات... و دعا برای دیگران خیلی تاثیر دارد براستی چرا سعی نمی کنیم که زبانمان همواره به خیر برای دیگران بچرخد؟ باید سعی کنیم به جای الفاظ نامفهوم و تقلیدی دعای خیر در حق دیگران نماییم یکی از این کلمات نامفهوم و تقلیدی کلمه مرسی است که به جای آن می توان گفت دستت درد نکنه ... یا خداخیرت بدهد ... کرونا نگیری ...

...و دعاهایی مثل خدا به شما عزت و عافیت و آبرو بدهد. زیرا ما بدعای دیگران در حق خودمان و دعا درحق دیگران محتاجیم زیرا برکات این دعاها به همه ما حتی به امواتمان خواهد رسید ان شالله

به راستی خداوند به عنوان بنده از ما چه می‌ خواهد؟ باید بخاطر خدا کار کنیم و اگر خسران دیدیم مطمئن باشیم که این خسران جبران خواهد شد.

گاهی اوقات در کارمان گره می افتد و گره آن با گره گشایی از کار دیگران حاصل خواهد شد. لذا زمانی که برای دیگران گشایش ایجاد می کنیم برای خودمان نیز گشایش ایجاد خواهد شد. و سختیها آسان می گردد و راههای دور نزدیک خواهند شد ان شاءلله. 

آری وقتی راه دور دیگران را نزدیک می نماییم راه دور ما نیز نزدیک می گردد و به عکس زمانی که راه نزدیک کسی را دور می نماییم راه نزدیک خودمان نیز بناگاه دور می گردد. زیرا دنیا دار مکافات است و مزرعه ایست برای کشت و کار و برداشت اعمال انسانست لذا از هر دست که بدهیم از همان دست هم پس خواهیم گرفت.

آری گاهی هم گره های زندگی ما بخاطر ابتلا و آزمایش و رشد ما هستند .لذا انسان زمانیکه برای نزدیک کردن دیگران بخالق تلاش نماید مطمئنا راههای بخدا نزدیک شدن برای خود انسان مهیا خواهد شد .

...و ما از اسرار پشت پرده غیب سر در نمی آوریم پس حق توجیح و تفسیر به رای نداریم بلکه به عکس وظیفه ما این است که خودمان را بر موازین شریعت تطبیق بدهیم و استغفار نمائیم. و خودمان را بخدا بسپاریم و کارمان را انجام بدهیم و مهمترین کار ما گشایش ایجاد کردن در زندگی دیگرانست ولا غیر ...

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۸
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه