دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

اخلاق و تربیت

"خدا هست "(چطوری دعا کنیم و چگونه گره گشایی نماییم ؟)(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
دعای والدین در حق فرزند بسیار بسیار موثر و سریع الاستجابت است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

"خدا هست "(چطوری دعا کنیم و چگونه گره گشایی نماییم ؟)(2)

آری دعا کردن دیگران در حق ما صواب آن در کارنامه اعمالمان نوشته خواهد شد و گاها این دعاها را ما ساده می انگاریم و ساده تر از کنار آن می گذریم.

...و حال اینکه دعای مادر و خصوصا دعای مادر حق فرزند تا چه حد مستجابست جای بحث و بررسی دارد زیرا دعای والدین در حق فرزند بسیار بسیار موثر و سریع الاستجابت است همانگونه که عاق والدین دامن فرزند خاطی را خواهد گرفت دعای آنان نیز در حق فرزند تا ابد  بدرقه راهش خواهد بود.

...و حال اینکه دعای ما در حق دیگران و دعای دیگران در حق ما مستجاب خواهد بود چه این دعا خوب باشد یا بد مستجاب خواهد بود. لذا ممکن است دعای ما در حق خودمان دیر به اجابت برسد یا هرگز به اجابت نرسد ولی دعای دیگران در حق ما و همچنین دعای ما در حق دیگران مستجاب خواهد بود. منتها اگر درحق دیگران نفرین نماییم یا به عکس در حق ما نفرین کنند این نفرین تا مدتی معلق خواهد بود تا به شخصی که استحقاق دارد برسد و برگردد. لذا دعا و نفرین در حق دیگران سریع اثر گذار خواهد بود.

آری اینکه ما در طی روز حوادثی را از سر می‌گذرانیم و خدا را از این بابت شاکر می شویم. به خاطر دعای خیر افرادیست که مشکلی از آنان برطرف کرده ایم. لذا دعاها در زندگی ما و برای زندگی ما تاثیر گذار بوده و هستند و خواهند بود. زیرا از هر دست که بگیری از همان دست پس خواهی گرفت. حتی گاهی دعای دیگران در حق اموات ما باعث خشنودی و گشایش در کار آنان خواهد شد. لذا بیایید دعا برای اموات در بین ما باب و سنت گرد. زیرا منافع زیاد دارد حتی یاد بگیریم برای سلامتی پدر و مادر یکدیگر دعا کنیم.

...و در بین دعاها دعا برای امام زمانمان فواید عجیب دارد تقریبا دعا برای امام زمانمان ۱۰۰ اثر بدنبال خواهد داشت و همچنین صدقه کنار گذاشتن برای امام زمان(عج) آثار مفید و عجیبی در زندگیمان خواهد گذاشت.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه