جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

الگوهای اخلاقی

"حضرت ام البنین سلام الله علیها "

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
ما امروز از حضرت ام البنین سلام الله علیها  درس را می آموزیم زیرا حضرت شخصیت کمی نیستند که خدا حضرت را انتخاب نموده است و فرزندانی به این نورانیت خداوند به ایشان عطا می فرماید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"حضرت ام البنین سلام الله علیها "

به راستی چه اتفاقی می افتد که یک زن لایق همسر امام زمان شدن می گردد؟
آری عشق به خدا، رسول حق صل الله علیه و آله و سلم و عشق به اهل بیت علیهم السلام در وجود مقدس حضرت ام البنین سلام الله علیها موج می زد. و وجود ایشان سرشار از محبت الهی بود.

...و حضرت ام البنین سلام الله علیها سرشار از فضیلت و کرامت بودند زیرا از دامانی که قرار است حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام در آن رشد و نمو نماید باید چون دامان بانو ام البنین سلام الله علیها پاک و مطهر و سرشار از مهر الهی و ایثار باشد.

...و ما امروز از حضرت ام البنین سلام الله علیها  درس را می آموزیم زیرا حضرت شخصیت کمی نیستند که خدا حضرت را انتخاب نموده است و فرزندانی به این نورانیت خداوند به ایشان عطا می فرماید.

آری حضرت امام شناس بودند تا جایی که حضرت سیستم عشیره ای را به خاطر حب به ولایت به هم ریختند. در سیستم عشیره ای که زن نقشی ندارد و پدر حائز اهمیت است زیرا به فرزندانشان آموخته بودند که علاوه بر اینکه ایشان فرزندان امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام هستند در عین حال نباید فراموش نمایند که فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها هستند.


...و اینگونه والا مادری پسرانی امام شناس تربیت نمودند زیرا در طول عمر مبارک خویش  آقا قمر بنی هاشم حضرت ابالفضل علیه السلام حتی تا  آخرین لحظه عمر خویش امام حسین علیه السلام را برادر خطاب نکردند زیرا تنها جمله ای که از قمر بنی هاشم علیه السلام خطاب به امام حسین علیه السلام شنیده می‌ شد "سیدی و مولای "بود و لا غیر ...

...و در سوره مبارکه توبه آیه ۲۴ خداوند ترسیمی می فرماید که ما از همین نکته به شخصیت والای حضرت ام البنین سلام الله علیها پی می بریم خداوند  ۸ تا معشوق را اعم از معشوقهای حیوانی و جمادی نام می‌ برد. و اینها را در مقابل ۳ معشوق قرار می دهد. "به همه بگو اگر پدرانتان، پسرانتان، برادرانتان، همسران و عشیره اتان اموالتان که جمع نموده اید شغل و تجارت و خانه هایتان در نزد شما محبوبتر از سه تا معشوق هستند (الله، رسول حق واهل بیت علیهم السلام و جهاد در راه خدا ) منتظر عذاب الهی در زندگیتان باشید و خداوند قوم فاسق را هدایت نخواهد کرد "

...و انسان متعادل و مومن در نزد خداوند با فضیلت و مورد تعریف و تمجید خالق خواهد بود. زیرا طبیعی ترین حالت انسان مومن طبق فرمان خالق این استکه عاشق خدا و رسول حق و اهل بیت مطهر حضرت و جهاد در راه خدا باشد در غیر این صورت فاسق خواهد بود .البته خداوند در این آیه شریفه ما را از دوستداشتن ۸ گروهی که نام برده شده منع نفرموده به شرطی که حب آنها از حب سه گروه الله و رسول الله و اهل بیت مطهر حضرت و جهاد در راه خدا پیشی نگیرد.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه