دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۱۸۴۲

معرفت فاطمی

"دلنوشته فاطمی "(۳)

::> ولایت آنلاین، گروه ستاد احیاء فرهنگ مهدویت <::
کسی که محبت حضرت در دل و جانش باشد هیچگاه آن دل به گناه و ترس و نا امیدی گرفتار نخواهد شد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"دلنوشته فاطمی "(3)

دلی که به این معرفت و ایمان رسیده که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مادر آسمانی اوست. او را از صمیم قلب دوست خواهد داشت و کسی که محبت حضرت در دل و جانش باشد هیچگاه آن دل به گناه و ترس و نا امیدی گرفتار نخواهد شد. زیرا از وعده های پیامبر صادق الوند صل الله علیه و آله و سلم است آنجا که فرمود "هر کس دخترم فاطمه را دوست داشته باشد با من در بهشت است "

آری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نور مستقیم خداست . لذا دوستداشتن حضرت همراهی با نبی اکرم صل الله علیه و آله و سلم را برایمان به همراه می آورد.

...و این نشانگر این مطلب مهم است که اگر کسی محبت واقعی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مادر آسمانی خود را در دل بپروراند مسلما در سبک زندگیش به نوعی چینش دارد که تنظیم ارتباطات و رفتارهایش به گونه ایست که او از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها دور نشود . لذا حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مادر آسمانی و عنصر وجودی همه انسان ها هستند. منتها برخی این محبت و عنصر را فعال میکنند برخی بی خیال از کنار این نعمت خدا دادی می گذرند و این رابطه الهی را نادیده می‌ گیرند. 

 
اگر حس و حال و ارتباط الهی با مادر آسمانی در انسان فعال شد باید این تحول تازه را جشن بگیرد زیرا سر آغاز تولدی دوباره است. زیرا باید برای کسی جشن تولد گرفت که به تولد انسانی متولد گشته است. بدین معنا که واقعا عاشق آسمان و ۱۴ معصوم علیهم السلام و مادر آسمانی خویش شده است و گرایش به جهاد در راه خدا در او نمایان شده است. زیرا چنین فردی در جاده اعتدال گام برمیدارد و مورد عنایت ، رحمت و هدایت حق تعالی قرار گرفته است.

به راستی باید چکار انجام بدهیم تا در جاده رستگاری و هدایت الهی قدم برداریم؟ باید تلاش نمود تا در جهت بالا آمدن حس انسانی و پیوند با خانواده آسمانی و جهاد فی سبیل الله در ما قوت بگیرد و زندگیمان رنگ الهی بگیرد.

...و این مهم محقق نمی گردد مگر در سایه معرفت به خود و معرفت به اینکه مادر آسمانی ما حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست.


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه