دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۱۸۳۷

معرفت فاطمی

"دلنوشته فاطمی "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
آسمانها و زمین بعد از خلقت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خلق شده اند و نوری که آسمانها و زمین از آن خلق شده اند برتر از آسمانها و زمین است.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"دلنوشته فاطمی "(2)

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم می فرماید "دخترم فاطمه برتر از همه آسمانها و زمین است ."

...و این بدین معناست که آسمانها و زمین بعد از خلقت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خلق شده اند و نوری که آسمانها و زمین از آن خلق شده اند برتر از آسمانها و زمین است.

آری در اینجا آنچه که مربوط به ما انسانهاست این است که مهربان خالق این نور طیبه را مادر همه ما قرار داده است و از نور این وجود مقدس در همه ما دمیده است و وجود منور حضرت در روح همه ما سهمی دارند .پدر و مادر زمینی ما بدنمان را بوجود آورده اند و در بدن ما سهم دارند. اما حقیقت روحمان جاودانه است و روح بی نهایت طلبمان از نور اهل بیت علیهم السلام خلق شده و وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در وجود تک تک ما وجود و سهمی دارند و اصل و حقیقت ما هستند. لذا رابطه حضرت به ما از رابطه مادر زمینیمان به ما نزدیکتر هستند. و علاقه ایشان به ما خیلی بیشتر از علاقه مادرمان به ماست.

...و در این میان آنچه که باید بدانیم اینست که از طرف ما باید این شناخت، معرفت و علاقه  انجام بگیرد و هر چقدر معرفتمان به حقیقت و اصل خودمان و مادر آسمانیمان  بیشتر شود ما به مقام حضرت نزدیکتر خواهیم شد و از جایگاه والاتر و قدرت بیشتری برای حرکت به سمت هدف خلقتمان حرکت خواهیم نمود. 

آری همانگونه که خداوند در کلام نورانی خویش قرآن می فرماید "علامت یک انسان خوب شادی و آرامش است "محالست کسی به مادر آسمانی خویش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نزدیک بشود و در وجودش قدرت 'شادی و آرامش افزوده نگردد.

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم فرمودند "کسی که دخترم فاطمه زهرا را دوست بدارد در بهشت با من خواهد بود. "

...و این مژده و نوید بسیار بزرگیست ...

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۶
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه