دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۱۸۲۹

شناخت حضرت زهرا سلام الله عليها

"دلنوشته فاطمی " (۱)

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
اینک آمده ایم تا دوباره پر چادر مادر پهلو شکسته امان را به رسم توسل بگیریم و ما را از سر مهر مادری دریابد . آمده ایم تا برای غربت مادری به وسعت آسمانها و زمین بمیریم .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"دلنوشته فاطمی " (1)

سلام ای مادر 

سلام ای یاور فاتح خیبر 

سلام بر پهلوی شکسته و بازوان کبودت 

سلام ای یاس پر پر 

سلام مادر 

سلام بر محسن طفل بیگناهت 


آری پشت در خانه مادر نشسته ایم و بنام امام حسن و امام حسین علیه السلام حلقه در را کوبیدیم به امید باز شدن در رحمتی از کوی یار دلنواز، مهربان مادری که مهر و لطفش زبانزد عام و خاص گشته است .

...و اینک آمده ایم تا دوباره پر چادر مادر پهلو شکسته امان را به رسم توسل بگیریم و ما را از سر مهر مادری دریابد . آمده ایم تا برای غربت مادری به وسعت آسمانها و زمین بمیریم .

امروز به دامان مطهر و نورانی پناه آورده ایم که رسول حق حضرت محمد صل الله علیه و آله و سلم در وصف حضرتش چنین فرمودند "هر کس فاطمه را دوست داشته باشد با من در بهشت است "

...و براستی چه مژده زیبا و نوید بخشی پیامبر مهربانی به ما داده اند ! مگر غیر از این است که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نور مستقیم خالق است؟ زیرا مابقی موجودات و مخلوقات نور با واسطه حضرت حق هستند. لذا دوستداشتن حضرت همراهی با نبی اکرم صل الله علیه و آله و سلم را برای ما به همراه می آورد .و این خیلی با اهمیت و قابل توجه است.

آری مهربان خالقان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را از نور الانوار آفریده و نور الانوار نوریست که همه نورها نور خویش را از آن نور می گیرند. نوری که بدون واسطه از حضرت حق صادر شده است .

...و پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم در این باره می فرمایند ."حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بدون واسطه از نور خالق خلق شده و سپس این نور در مرتبه ای از مراتب خود برای عالم ملائکه تنزل و ظهور پیدا نمود .و زمانی که نور حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ظهور پیدا نمود تمام سماوات و ارض روشن گشت و این نور پرده چشم ملائکه شد.

حضرت زهرا سلام الله علیها همانند سایر معصومین علیهم السلام علاوه بر وجود زمینی که  دارا هستند. یک وجود و مقام نورانی نزد خداوند تبارک و تعالی دارند. زیرا نور پیامبر صل الله علیه و آله و سلم، نور امیرالمومنین  علیه السلام و نور حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  اولین مخلوقات خداوند تبارک و تعالی هستند. لذا خداوند تبارک و تعالی سایر مخلوقات را از این انوار طیبه خلق فرمود به همین جهت هم پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم دروصف حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می فرماید "نور دخترم فاطمه از نور خداوند است "

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۴
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه