جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
کد مطلب: ۱۱۷۴۱

معرف اهل بیت علیهم السلام

"عشق به اهل بیت علیهم السلام "(۲)

::> ولایت آنلاین، گروه ثقلین < ::
عشق خودخواهی ها و منیتها را از بین می برد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"عشق به اهل بیت علیهم السلام "(2)

عشق خودخواهی ها و منیتها را از بین می برد. زیرا اگر محبت به معنای واقعی سراغ دل کسی آمد .بدین معنا که عاشق حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها شد .شخص در این عشق تمام هم و غمش بدست آوردن دل معشوقش خواهد بود و اراده اش را در اراده معشوق هلاک می گرداند.

...و مغفور له بدین معناست که پاک کننده تمام گناهان و اشتباهات است بدین معنا که انسان در اثر این عشق الهی از تمام گناهان و رذائل پاک می گردد.

...و روز به روز، لحظه به لحظه ذره به ذره از اشتباهات و خطاهایش، معصیت او کم می شود. به عبارتی دیگر مرتکب گناه و معصیت نمی شود. چون عاشق مرام رسول حق و اهل بیت مطهر ایشان است. زیرا درست نیست که انسان گناه پشت گناه داشته باشد و ادعای دوستی و محبت خانواده آسمانی خود را در دل داشته باشد. لذا مغفور له بدین معناست که خداوند با این اشخاص در صلح و آشتی است. زیرا خداوند نه تنها گناهان گذشته این افراد را می آمرزد بلکه گویا هرگز گناهی نداشته است.

آری این است خاصیت عشق واقعی به محبوب ها و معشوق های الهی و آسمانی ...

عشق انسان را در معشوق حقیقی اش ذوب می نماید. و در محبوب واقعیش فانی می گردد.

....و این است خاصیت و نتیجه و ثمره عشق منطقی و واقعی .

آری خداوند به ما فرمان می دهد که عاشق کسی باشیم که آن شخص خود آرمانی و متعالی ماست و در نهایت ما شبیه آنکس خواهیم شد. لذا هر چقدر که مطیع معشوق الهی خویش گردیم به خداوند نزدیکتر و شبیه تر خواهیم شد. و رشد خواهیم نمود و این عشق آسمانی باعث شادی و آرامش ما خواهد شد. لذا در اینجا عشق و عقل هیچگونه تضادی با هم ندارند.

...و باید در مسیر عشق الهی حریم محبوب و معشوق واقعی حفظ گردد. والا در غیر این صورت اسم این رابطه عشق نیست زیرا عشق دلدادگی و ذوب شدن و فانی شدن است زیرا تا زمانی که ما قادر نباشیم خود را در مسیر رضایت محبوب و معشوق فانی نکنیم به معشوق نخواهیم رسید.

آری باید سر امیال و هوی و هوسهای خود را به مسلخ عشق ببریم و ذبح نمائیم. زیرا قدرت طلبی و شهرت طلبی های ما مانع رسیدنم به محبوب واقعی می گردد.

...و باید محب شد تا به محبوب رسید. باید خود طبیعی را کشت و شهید شد و در این مسیر باید ابراهیم وار اسماعیل نفس خویش را به مسلخ عشق برد و ذبح نمود. باید خود را فدای خدا و خانواده آسمانی نمود. تا به کمال رسید و شهید شد و به مقام شهادت رسید. 

آری باید تمام زندگی و لحظه لحظه زندگی خود را فدای امام زمانمان نمود تا به مقام شهید برسیم. زیرا کسی که تمایل دارد به مقام شهادت برسد و به وجه الله نظر نماید باید به مقام شهید برسد.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۹/۱
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه