دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

اخلاق و تربیت

"عشق ورزی به اهل بیت علیهم السلام (۲)

::> ولایت آنلاین، گروه خانواده <::
فقط کسانی در تمام مراحل زندگیشان شاداب و باشاط زندگی کرده اند و با روحیه شاد و آرام از دنیا رفته اند که از ابتدا معشوق انسانی خود را شناسایی کردند و با این معشوق و مظاهر او که اهل بیت علیهم السلام بودند عاشقانه زندگی کردند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"عشق ورزی به اهل بیت علیهم السلام (2):

گاهی اوقات عشق به جنس مخالف ولو همسر یا فرزند باشد انسان را تا عمیق ترین درکات جهنم خواهد برد زیرا  عشق به همسر و فرزند و پدر و مادرو... عشق های  مجازی و دنیایی و محدود است در حالی که انسان موجودی نامحدود است  و لذا معشوق نامحدود قادر نیست نیاز عاطفی او را جوابگو باشد به همین خاطر انسان بعد از گذشت چندین سال عاشقی با معشوقهای زمینی خسته و سرخورده و تنها و له می گردد .ودر نتیجه به پوچی و ناامیدی و فلاکت می رسد.

...و چقدر آدمها اینگونه تباه شده اند و بعد از سالها عشق بازی های زمینی سرانجام ناکام و ناامید از دنیا رفته اند و فقط کسانی در تمام مراحل زندگیشان شاداب و باشاط زندگی کرده اند و با روحیه شاد و آرام از دنیا رفته اند که از ابتدا معشوق انسانی خود را شناسایی کردند و با این معشوق و مظاهر او که اهل بیت علیهم السلام بودند عاشقانه زندگی کردند زیرا فقط خانواده آسمانی ما لیاقت دلدادگی تام را دارند زیرا دل ما بی نهایت طلب است لذا محبوب ما باید مظهر بی نهایت باشد.

براستی ما اساسا چه نیازی به واسطه داریم چرا مستقیما عاشق خدا نمی شویم؟

چرا باید از طریق وسیله بخدا برسیم؟

امام باقر علیه السلام می فرماید "اساس دین محبت ما اهل بیت است "

آری انسان عاشق آفریده شده است و دین مسیر رساندن انسان به معشوق مطلق اوست لذا اساس دین این است که ابتدای امر انسان قادر باشد عشق خود را شناسایی نماید.

آری تا دین برای ما لذتی همانند لذت بخش های دیگر را نداشته باشد بالاتر از آن جذب نداریم چون معشوق حقیقی خویشتن خویش را نیافته ایم پس لذتی هم از دین و دینداری نخواهیم برد. 

ادامه دارد ....


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۷/۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه