پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مطلب: ۱۰۳۹۳

عرفه و بازگشت به فطرت الهی

"عرفه روز آشتی با خود و خالق "

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
روز عرفه روز تعیین سرنوشت من و تو و ماست .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"عرفه روز آشتی با خود و خالق "

روز عرفه روز تعیین سرنوشت من و تو و ماست .

...و ما بنابه فرموده امام حسین علیه السلام حتی در حال بی نیازی نیازمند و درمانده ایم پس چگونه در حال فقر نیازمند نباشیم؟

از خدا خواهانیم در روز عرفه دوستی خودش و رسول بحق و اهل بیت مطهر ایشان را از محبوب ترین چیزها در قلب ما قرار بدهد زیرا بزرگترین سرمایه امان در دنیا و آخرت همین محبت است. 

...و عرفه روز شکستن است شکستن بت های درون  و روز زدودن قلب از غبار عصیان است و روز خدایی شدن است و روز بازگشت از هر آنچه غیر خداست به سوی خدا ...

...و عرفه روز بخشش خود و دیگران است آنجا که در این باره رسول الله صل الله و علیه و آله و سلم می فرمایند: هر کس از خطاها درگذرد خدایش از او درگذرد و هر کس گذشت کند خدا نیز از او گذشت کند .

آری عرفه روز پاک شدن از گناهان و بازگشت به فطرت الهی است روز امید به بخشیده شدن و اهل عرفات قرار گرفتن است از  پیامبر اکرم صل الله و علیه و آله و سلم پرسیدند: چه کسی از  اهل عرفات گناهش از همه بزرگ تر است ؟حضرت فرمودند کسی که عرفات را درک کرده باشد و گمان کند خداوند او را نیامرزیده است.

آری باید در روز عرفه بنابه فرموده امام صادق علیه السلام  هر چه از خدا میخواهیم بخواهیم آنجا که حضرت می فرمایند: هر چه می خواهی برای خود دعا بخوان و (در دعا کردن ) بکوش که آن روز (روز عرفه ) روز دعا و در خواست است .(التهذیب الاحکام ج 5 ص 182 )"

الهی در شب و روز عرفه ما را به معرفت نفس و معرفت الهی برسان و قلوبمان را از غبار گناه شستشو بفرما و ما را برای خودت با نیم نگاهی بخر و از اسارت نفس رهایمان ساز مشکلاتمان را بگیر و امید را به ما هدیه فرما و ما را حسینی گردان و حسینی بمیران ...
قلوبمان را به نور محبت الهی و خانواده آسمانی امان منور گردان و ما را از یاران وخادمان امام زمانمان(عج) قرار بده. 

اموراتمان را به احسن وجه کفایت فرما و نیازمان را برآور و ما را ریزه خوار خوان کرامت رسول حق صل الله و علیه و آله و سلم و اهل بیت مطهر ایشان علیهم السلام قرار بده. 

ما را از اهل عرفات قرار بده. 

آمین یارب العالمین


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله علیها خرم آباد/سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۴/۲۹
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه