دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

فضائل القرآن
اخلاق و تربیت

فضائل القرآن "(۱)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
 از امام صادق علبه السلام نقل شده است که "قاری قرآن در حالی که جوان و مومن باشد قرآن با گوشت و خون او آمیخته می گردد خداوند او را با سفیران شایسته نیکوکار قرار می دهد قرآن مانع و محافظ او می شود. " 

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

فضائل القرآن "(1)

 از امام صادق علبه السلام نقل شده است که "قاری قرآن در حالی که جوان و مومن باشد قرآن با گوشت و خون او آمیخته می گردد خداوند او را با سفیران شایسته نیکوکار قرار می دهد قرآن مانع و محافظ او می شود. " 

از طرفی روایت داریم که خداوند این تصرف و اجازه را به ابلیس داده است که غیر از حوزه قلب در تمام جوارح و اعضا انسان نفوذ داشته باشد شیطان در خون انسان رسوخ می کند و اکثر بیماریها از طریق خون ایجاد می شوند .

براستی راه نفوذ شیطان چیست؟ واکسن این ویروس چیست؟

آری همانا قرآن می باشد اگر در جوانی انسان با قرآن مانوس گردد قرآن با خون او مخلوط می شود و آثاری بر او جاری می گردد. و این آثار در حرکات و سکنات او ظاهر می شوند و درک و تلقی او عوض می شود نورانیتی در درک برایش حاصل می گردد. 

در روایت داریم که قرآن در روز قیامت به خداوند عرضه می دارد هر عاملی به اجر عمل خود رسید غیر از عامل عمل من ... بهترین عطایایت را به او برسان. 
عزیز جبار بر او می پوشاند دو حله از حله های بهشتی و روی سر او تاج کرامت می گذارد و به قرآن گفته می شود آیا تو را نسبت به عامل قرآن راضی کردیم؟ قرآن می گوید خدایا رغبت من بیشتر از این عطایاست. سپس امن را بدست راست او و خلد را به دست چپ او می دهند سپس وارد بهشت می شود به او می گویند قرآن بخوان و درجه به درجه بالا برو.

البته این همه فضائل متعلق به کسی است که آیات قرآن ملکات او شده باشند زیرا اول جان دادن اولین قبضی که می کنند هر آنچه که ملکه نشده بدست فراموشی سپرده می شود.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه سلام الله خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۰ - ۱۴۰۰/۴/۲۵
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه