چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
کد مطلب: ۱۰۳۰۱

  زندگی ‌نامه شهید عبدالحسین برونسی 
زندگینامه شهداء

  زندگی ‌نامه شهید عبدالحسین برونسی 

::> ولایت آنلاین، گروه شهدا < ::
 در سال ۱۳۴۱ به خدمت زیر پرچم احضار می‌ شود که به جرم پای ‌بندی به اعتقادات اصیل دینی از همان ابتدا مورد اهانت و آزار افسران و نظامیان طاغوتی قرار می‌ گیرد.

بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم

زندگی ‌نامه شهید عبدالحسین برونسی: 

زندگینامه

 در سال ۱۳۲۱ در روستای گلبوی کدکن از توابع تربت ‌حیدریه قدم به عرصه هستی نهاد نام زیبنده اش گویی از لحظه‌ های نشأت می‌ گرفت که در فرمایش الست بربکم مردانه و بی هیچ نفاقی ندا درداد. بلی عبدالحسین

 روحیه ستیزه‌ جویی با کفر و طاغوت از همان اوان کودکی با جانش عجین می‌ گردد کما اینکه در کلاس چهارم دبستان به‌ خاطر بیزاری از عمل معلمی طاغوتی و فضای نامناسب درس و تحصیل مدرسه را رها می‌ کند.
 در سال ۱۳۴۱ به خدمت زیر پرچم احضار می‌ شود که به جرم پای ‌بندی به اعتقادات اصیل دینی از همان ابتدا مورد اهانت و آزار افسران و نظامیان طاغوتی قرار می‌ گیرد.
 سال ۱۳۴۷ سال ازدواج اوست برای این  امر مهم، خانواده‌ های مذهبی و روحانی را انتخاب می‌ نماید و همین سرآغاز دیگری می‌ شود برای انسجام مبارزات بی‌ وقفه او با نظام طاغوتی حاکم بر کشور؛
 همه ‌ساله اعتراضات او به برخی خلاء های رژیم پهلوی مثل اصلاحات ارضی به اوج خود می‌ رسد که در نهایت به رفتن او و خانواده‌ اش به شهر مقدس مشهد و سکونت در آن ‌جا می‌ انجامد.
 که این نیز فصل نوینی را در زندگی او رقم می‌ زند پس ‌از چندی با هدفی مقدس به کار سخت و طاقت ‌فرسای بنایی روی ‌می‌ آورد.
 و رفته ‌رفته در کنار کار مشغول خواندن دروس حوزوی نیز می‌ شود بعدها به‌ علت شدت یافتن مبارزات ضد طاغوتی اش و زندان رفتن‌هایش پی‌ در پی و شکنجه‌ های وحشیانه ساواک و نیز پیروزی انقلاب شکوه‌ مند اسلامی و ورود و در گروه ضربت سپاه پاسداران از این مهم باز می‌ ماند.
 با شروع جنگ تحمیلی در اولین روزهای جنگ به جبهه روی‌ می‌ آورد که این دورانی بود برگ زرین دیگری می‌ شود در تاریخ زندگی او به ‌خاطر لیاقت و رشادتی که از خود نشان می‌ دهد مسئولیت‌ های مختلفی را بر عهده او می‌ گذارند که آخرین مسئولیت او فرماندهی تیپ ۱۸ جواد الائمه سلام‌ الله‌ علیها است که قبل ‌از عملیات خیبر عهده‌ دار آن می‌ شود.
 با همین عنوان در عملیات بدر در حالی‌ که شکوه ایثار و فداکاری را به حد خود می‌ رساند مرثیه سرخ شهادت را نجوا می‌ کند.

 تاریخ شهادت این سردار افتخارآفرین روز ۶۳/۱۲/۲۳ می‌ باشد که جنازه مطهرش، با توجه به آرزوی قلبی خود او در این زمینه مفقودالاثر می‌ شود و روح پاکش، در تاریخ ۹ /۲ /۶۴ در شهر مقدس مشهد تشییع می‌ گردد.


 نام کتاب. خاک‌های نرم کوشک

 تالیف. سعید عاکف 


نویسنده مطلب. سمیه شریفی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۲:۴ - ۱۴۰۰/۳/۲۶
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه