جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مطلب: ۱۰۰۱۵

 تمنای وصال 
مهدویت

 تمنای وصال 

::> ولایت آنلاین، گروه عقاید < ::
 احترام به پدر و مادر پدرت را دریاب آنگاه به من فرمود: اوصیک بالعود در زبان محلی پدر پیر را عود می گویند یعنی تورا نسبت به پدر پیرت، سفارش می کنم و از نظرم غایب گردید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم 


 

 تمنای وصال :

 احترام به پدر و مادر پدرت را دریاب آنگاه به من فرمود: اوصیک بالعود در زبان محلی پدر پیر را عود می گویند یعنی تورا نسبت به پدر پیرت، سفارش می کنم و از نظرم غایب گردید.
شیخ باقر نجفی، از شخص صادقی که دلاک بود، نقل می کند: ایشان پدر پیری داشت و در خدمتگذاری او کوتاهی نمی کرد حتی کنار دستشویی برای او آب حاضر می کرد و منتظر می ایستاد تا او را به مکان استراحتش ببرد و کوچکترین کوتاهی در خدمت به پدر نمی کرد. مگر در شب های چهار شنبه که به مسجد سهله می رفت. پس از مدتی رفتن به مسجد را هم ترک نمود. از او پرسیدم: چرا رفتن به مسجد را ترک کرده ای؟ 
گفت: چهل شب چهارشنبه به آنجا رفتم، هفته ی چهلم وقت گذشته بود که حرکت کردم. اتفاقا ان شب، مهتاب نمایان بود. مقداری از راه را رفته بودم که مرد عربی را که سوار بر اسب بود دیدم او به سمت من آمد وقتی به من رسید سلام کرد و پرسید:
به کجا می روی؟ 
گفتم: به مسجد سهله می روم.
فرمود: خوراکی همراه خود داری؟
گفتم: نه. 
فرمود: دست در جیب خود ببر.
گفتم: چیزی ندارم 
باز همان سخن را تکرار کرد، من هم دست خود را در جیبم کرد، مقداری کشمش یافتم که برای فرزندم خریده بودم ولی فراموش کرده بودم که به او بدهم. آنگاه ان مرد اسب سوار به من فرمود: اوصیک بالعود یعنی تو را نسبت به پدر پیرت سفارش می کنم. و از نظرم غایب گردید. متوجه شدم که ایشان حضرت مهدی بوده است و همچنین فهمیدم که آن حضرت راضی به جدایی من از پدرم حتی شبهای چهارشنبه نیست، بخاطره همین دیگر به مسجد سهله نرفتم.


 
نام کتاب = تمنای وصال 
نام نویسنده = حسن محمودی توسط: ویسی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۳:۱ - ۱۴۰۰/۱/۱۷
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه