دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ماه ضیافت الهی

"ماه عسل "(۶)

::> ولایت آنلاین، گروه اخلاق و عرفان <::
روایت داریم که "محکم‌ترین رشته ایمان حب فی الله و بغض فی الله است."به معنای تولی و تبری است .

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

"ماه عسل "(6) :

روایت داریم که "محکم‌ترین رشته ایمان حب فی الله و بغض فی الله است."به معنای تولی و تبری است .

انسان با عشق و دلدادگی ها و آرزوهایش حساب می‌شود. مولا علی علیه السلام را یک نفر به شهادت نرسانید. زیرا هرگز یک نفر قادر نخواهد بود که مولا علی علیه السلام را به شهادت برساند لذا جریان و ماجرایی را درست کردند تا مقدمات به شهادت رساندن مولای عارفان و عاشقان حضرت علی علیه السلام را فراهم آورند. در این زمینه ها و مقدمات قرعه بنام ملعونی بنام ابن ملجم افتاد که قاتل مولای عدالت شد و حضرت علی علیه السلام را به شهادت برساند لذا ما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان می‌گوئیم "اللهم العن قتلت امیرالمومنین" خدایا قاتلان امیرالمومنین علیه السلام را لعنت فرما.

آری در روند سیاسی اجتماعی و سیاسی خیلی از افراد زمینه ساز هستند. بقیه سو استفاده می کنند. لذا کسی که از نیرو و توان خویش برای زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) استفاده نمی‌ کند به خدا و خانواده آسمانی و مردم جامعه و حتی به خودش خیانت کرده است. زیرا بزرگترین نیاز مردم امام زمان(عج) است چون که صد آید نود هم پیش ماست.

به راستی اگر امام زمان(عج) زودتر ظهور نمایند بهتر نیست ؟و اگر کسی در برطرف کردن موانع ظهور مولا و ولی نعمت خویش کوتاهی می نماید در واقع در حق حضرت کوتاهی و خیانت و ظلمی عظیم روا داشته است.

...و ما در دعاهایمان همواره می خوانیم "خدایا درود بفرست بر حضرت فاطمه دختر پیامبرت بر او و آلش سلام بفرست و لعنت کن خدایا و از رحمت خودت دور فرما هر کسی که پیامبر تو را با آزار حضرت فاطمه سلام الله علیها رسول تو را آزرد خدایا درود بفرست بر امام حسن و امام حسین علیهم السلام دو امام مسلمانها و دوست بدار هرکس این دو امام را دوست می دارد و دشمن بدار هر کس این دو امام را دشمن می دارد و چند برابر کن عذاب را بر هر کس که مشارکت کرد در ریختن خون مطهر این دو امام "

آری همه خانواده آسمانی ما به مرگ طبیعی از دنیا نرفتند بلکه آنان را به شهادت رساندند و این حقیقت هم تاسف بار است و هم غرور برانگیز و افتخار ساز برای ما ...

آری امام زمان عزیزما هزار و صد و هشتاد سال فراری هستند زیرا در غیر این صورت حضرت را هم به شهادت می‌رساندند. و چه دوران بدیست به حدی که جان انسان مومن را به آتش می کشاند.

ادامه دارد ...


به قلم مدیر هیئت بی بی رقیه(س) خرم آباد، سیده طاهره حسینی خرم آبادی


تاریخ ارسال مطلب: ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۱/۲۶
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر مربوطه در وب منتشر خواهند شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهند شد.


مهمترین مطالب
مهمترین مطالب گروه